Za nami już trzy dni zmagań na The Summit 5. Jak na razie najlepiej radzi sobie Wings Gaming, któremu udało się już zakwalifikować do wielkiego finału. Na swojej drodze zwycięzcy chińskich kwalifikacji do TI 6 pokonali trzy zaproszone tam zespoły i wyrastają na coraz większego faworyta nadchodzących zmagań w Seattle.

Wczoraj mogliśmy oglądać dwa mecze eliminacyjne. Pomimo świetnego występu pierwszego i drugiego dnia zarówno Ad Finem, jak i FDL nie zaprezentowały się już tak dobrze w spotkaniach drabinki przegranych. Grecy przegrali z Na`Vi 2:0, natomiast FDL nie podołało Digital Chaos również przegrywając 2:0. Tym samym obie drużyny odpadły z turnieju.

Rozegrano także finał drabinki wygranych, w którym OG spotkało się z Wings Gaming. Pomimo, że zwycięzcy Majorów we Frankfurcie i Manili byli faworytami, to Chińczycy cały czas przeważali. Udało im się pokonać OG 2:0 nawet z Miracle- grającym na swoich najlepszych postaciach, takich jak Invoker czy Antymage. Tym samym Wings awansowało do wielkiego finalu. OG spadło natomiast do drabinki przegranych.