STS
fot. Helena Kristiansson / ESL

Snute najlepszy na NEO Star League International

Jens „Snute” Aasgaard zalicza kolejny świetny występ w Chinach. Norweg sięgnął po tytuł mistrzowski na NEO Star League 2016 International zdobywając tym samym około 22 000 dolarów. W całym turnieju tylko jeden zawodnik stawił mu jakikolwiek opór. Był to uThermal, z którym tydzień wcześniej przegrał w pierwszej rundzie IEM Shanghai. Reprezentant Team Liquid pokonał Holendra w półfinale, choć oddał mu aż trzy mapy. Pojedynek ten można uznać za przedwczesny finał rozgrywek, gdyż kolejny przeciwnik Snute’a, Cyan, nie był w stanie nawet przez chwilę zagrozić późniejszemu zwycięzcy.

Snute rozpoczął dwutygodniowy maraton w Szanghaju poniżej oczekiwań. Na IEM został zdeklasowany przez uThermala, który pierwotnie nie miał nawet wziąć udziału w mistrzostwach. Holender jednak rozegrał jednak najlepszy turniej w swojej karierze, więc porażka Snute’a nie powinna stanowić ujmy na jego honorze. Obaj stawiani byli w roli faworytów kolejnego turnieju odbywającego się w Szanghaju, NEO Star League Invitational. Wielu widzów dawało spore szanse PartinGowi, dla którego był to pierwszy międzynarodowy LAN od ponad siedmiu miesięcy. Koreańczyk jednak zawiódł oczekiwania przegrywając w ćwierćfinale z Cyanem. W kolejnej rundzie Chińczyk miał spore problemy ze Scarlett, która mimo początkowych sukcesów aż trzykrotnie była o krok od zamknięcia meczu z czterema mapami na koncie. Choć Cyan dość niespodziewanie pokonał dwójkę znacznie bardziej utytułowanych przeciwników, to nie miał najmniejszych szans w wielkim finale.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pula nagród The International 6 przekracza 20 milionów dolarów!

Pula nagród The International 6 bije kolejny rekord! Zaledwie dziesięć dni temu TI 6 stał się najbogatszym turniejem w historii e-sportu (więcej tutaj...