STS
fot. Riot Games

Echo Fox wraca do LCS NA, NRG spada do Challenger Series

Tuż po spotkaniu na europejskiej scenie przenieśliśmy się za ocean, aby obejrzeć zwieńczenie Promotion Tournament NA. W meczu ostatniej szansy spotkali się Echo Fox oraz NRG Esports. Na rozstrzygnięcie tej serii potrzeba było zaledwie trzech spotkań. Echo Fox szybko pokonało swoich rywali i zapewniło sobie powrót do LCS NA. Dla NRG Esports oznacza to niestety pożegnanie z największą ligą LoL-a w Ameryce.

Echo Fox 3:0 NRG Esports

Echo Fox > NRG Esports

Na początku pierwszego spotkania obydwie drużyny koncentrowały się raczej na poznawaniu strategii przeciwnika, przez co nie mieliśmy wielu walk do oglądania. Mimo to zawodnicy Echo Fox lepiej kontrolowali smoki oraz konstrukcje wroga, dzięki czemu wypracowali nieznaczną przewagę. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez pół godziny, wtedy jednak po złej decyzji NRG Esports, którzy zdecydowali pod nieobecność dwóch oponentów podjąć Barona, na konto Keitha wpadł quadrakill, który pchnął „Lisy” do działania. Pięć minut później otworzyli drogę do bazy wroga, a w czterdziestej drugiej minucie po zdobyciu zarówno Barona, jak i Starszego Smoka, ruszyli po pierwsze zwycięstwo w serii.

Echo Fox > NRG Esports

W drugim starciu Froggen wybrał swoją ikonę, jeśli chodzi o bohaterów – Anivię. Jego rywal z linii postawił na Xeratha i chociaż zdobył pierwszą krew, to z czasem gracze Echo Fox zaczęli odrabiać straty – raz jeszcze dzięki kontroli smoków oraz wież. Po dwudziestu minutach mieliśmy znacznie więcej walk do oglądania, a wszystkie z nich pogłębiały przewagę ekipy Harda, dzięki czemu ponownie dyktowali tempo gry. Drugie zwycięstwo przypieczętowali jeszcze przed czterdziestą minutą.

NRG Esports < Echo Fox

W trzecim spotkaniu gracze obydwu drużyn skoncentrowali się bardziej na konstrukcjach rywali, niż bezpośredniej walce, czego efektem był wynik 5:5 w wieżach jeszcze przed przelaniem pierwszej krwi. Ta trafiła na konto Harda, którego Elise podczas tego spotkania wielokrotnie wyłapywała osamotnione cele i zamieniała je w złoto dla sojuszników. W dwudziestej piątej minucie kfo ograł rywali, którzy postanowili gonić go w poszukiwaniu zabójstwa, zamiast starać się przerwać natarcie Barona. Nie dość, że toplaner Echo Fox wyszedł z tego cało, to jego drużyna zdołała pokonać bestię. Z jej wzmocnieniem zniszczyli pierwszy inhibitor, a tuż po upływie trzydziestej minuty oglądali wybuchający Nexus rywali.

Uczestnicy LCS NA 2017 Spring Split

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Promotion Tournament EU: Misfits zagra w LCS EU!

Za nami ostatnie spotkanie Promotion Tournament EU. W dzisiejszym meczu, który decydował o tym, kto będzie dziesiątym uczestnikiem LCS EU 2017 Spring...