STS
fot. Riot Games

Regional Qualifier NA: EnVyUs pewnie pokonuje Liquid

Za nami pierwszy dzień Regional Qualifier NA. O ostatnie miejsce jako reprezentant Ameryki Północnej walczą już tylko trzy drużyny. We wczorajszym starciu lepsi okazali się zawodnicy EnVyUs, którzy po szybkiej serii odprawili z kwitkiem graczy Team Liquid, pokonując ich 3:0.

Team Liquid 0:3 EnVyUs

Team Liquid 0:1 EnVyUs

Przez zdecydowaną większość pierwszego spotkania dominowali Lourlo i spółka. Do trzydziestej minuty na tablicy fragów widniał wynik 17-6 na korzyść Liquid, a ich przewaga w złocie wynosiła niespełna osiem tysięcy. Wtedy jednak teamfight wygrany przez EnVyUs umożliwił im zdobycie Nashora, Siedem minut później LOD i kompani bez straty zdobyli cztery kille i kolejnego Barona, z pomocą którego przełamali się przez obronę rywali, niszcząc dwa inhibitory oraz samego Nexusa.

Team Liquid 0:2 EnVyUs

Początek drugiego meczu raz jeszcze należał do zawodników Team Liquid, jednak teraz przewagę zdołali utrzymać tylko do siedemnastej minuty. Po walce w okolicach smoka EnVyUs sięgnęło po dwa kille, a chwilę później zbyt agresywne zachowanie Lourlo dało im kolejne zabójstwo na konto. Dziesięć minut później Procxin i spółka pokonali trzech rywali, w tym Arcseconda, dzięki czemu łatwo zdobyli Barona. Po trzydziestu pięciu minutach batalii EnVyUs oglądało drugi raz wybuchający Nexus oponentów.

Team Liquid 0:3 EnVyUs

Chociaż w dwóch poprzednich spotkaniach to Arcsecond przelewał pierwszą krew, w trzecim starciu musiał uznać wyższość Procxina w pierwszych minutach gry. Po raz pierwszy w serii również to Ninja i kompani dyktowali tempo gry w początkowej fazie. Pierwszy inhibitor padł już w dwudziestej trzeciej minucie, a kilkadziesiąt sekund później Hakuho i spółka zdobyli również Barona. Ich przewaga wynosiła ponad dwanaście tysięcy złota. Team Liquid niewiele mogło poradzić na nacierających na ich bazę graczy EnVyUs. Nexus padł tuż po upływie dwudziestej szóstej minuty.

Zwycięstwo reprezentantó EnVyUs oznacza, że zmierzą się w półfinale z Cloud9 i tym samym będą mieli okazję do rewanżu za ćwierćfinał play-offów, gdzie ulegli podopiecznym Reapereda 3:1. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

UoL lepsze od Giants w pierwszym meczu Regional Qualifier EU

Za nami pierwsze spotkanie europejskiego turnieju ostatniej szansy na awans na Worlds 2016. Podczas, gdy większość z nas oczekiwała wyrównanego spotka...