fot. Riot Games

Riot zapowiedziało zmiany, które wejdą w życie w przedsezonie

Już niebawem zakończy się sezon szósty w League of Legends. Co roku przerwa pomiędzy sezonami (tzw. „przedsezon”) przynosi ogromne zmiany w systemie rozgrywki i w tym roku nie będzie inaczej. Riot Games zapowiedziało kilka dużych modyfikacji, które zagoszczą na serwerach wraz z wejściem przedsezonu w życie. Do tej pory wiemy o trzech aspektach gry, które na pewno zostaną odmienione.

Dżungla

Obozy
Do gry zostaną dodane dodatkowe obozy w dżungli z nowymi potworami. Nowe obozy mają sprawić, że gracze nie będą już przechodzić całego lasu jak z pamięci. W nadchodzącym sezonie dżunglerzy, będą mieli dużo większe możliwości co do wyboru, który obóz jest wart poświęcenia czasu w danym momencie rozgrywki oraz który z nich będzie idealnie pasował do danej sytuacji na mapie.

Rośliny
W rozgrywce pojawią się interaktywne rośliny, które nieco zróżnicują sposób używania Porażenia i uzyskiwania wzmocnień z danych obozów w dżungli. Rośliny będą miały głównie za zadanie dać dżunglerom inicjatywę podejmowania najważniejszych decyzji niezwiązanych z Porażeniem. Poza tym, inni gracze również będą mogli korzystać z efektów roślin.

Przedmioty obronne

Jako, że Egida Legionu okazała się przymusowym przedmiotem każdego wspierającego, a do tego jej niesamowicie silna aura przewyższa wszystkie inne przedmioty o głowę, statystyki jej aury zostaną całkowicie usunięte. W taki sposób Egida Legionu pozostanie rzeczą, którą kupować będą dżunglerzy jak w poprzednich sezonach, a nie wspierający gracze. Poza tym w grze zobaczymy zupełnie nowe przedmioty, które będą miały za zadanie urozmaicić brak aury Egidy oraz być atrakcyjne dla zawodników wspierających niezależnie od tego jakim typem postaci grają.

Specjalizacje

W obecnym sezonie system specjalizacji miał zwiększać ich znaczenie dla stylu każdej odmiennej postaci. Twórcy gry chcieli, aby każda specjalizacja była odpowiednia dla roli i stylu gracza. Nie wiemy jak dokładnie zmienią się specjalizacje, ale zapowiedziano, że będą one dostosowane do własnych upodobań graczy, a nie typowe, z góry ustalone przez metę.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ćwierćfinały Worlds 2016 - jakich wyników możemy się spodziewać?

W nocy rozpoczną się ćwierćfinały Mistrzostw Świata 2016. Z racji tego przygotowaliśmy dla Was dokładniejszą analizę meczów ćwierćfinałowych oraz subi...