W końcu poznaliśmy szczegóły dotyczące nowego projektu Mikaila "Maikelelego" Billa. Zespół sformowany przez Szweda otrzymał nazwę qwerty. Warto zauważyć, że znalazł się w nim także inny znany na scenie gracz, czyli Faruk "Pita" Pita.

Maikelele poszukiwał nowej drużyny od kwietnia tego roku, gdy nieoczekiwanie opuścił szeregi FaZe Clanu. Od tego czasu przez kilka miesięcy pełnił rolę stand-ina w Ninjas in Pyjamas, ale od początku wiadomym było, że nie zagrzeje tam dłużej miejsca. Gdy tylko na początku listopada zakończył swoją przygodę z NiP-em, od razu zaczął przebąkiwać o planach sformowania nowego składu.

I wreszcie jest. Poza samym Billem, dwie najbardziej znane twarze drużyny to Faruk "Pita" Pita oraz John "wenton" Eriksson. Pita to zawodnik jeszcze z czasów CS-a 1.6, w którym święcił sukcesy wraz z Fnatic. Przez ostatnie dwa lata pracował jako szkoleniowiec, najpierw w NiP-ie, a potem w Counter Logic Gaming, ale teraz w wieku 26-lat postanowił powrócić do czynnego grania. Drugi z wspomnianych wcześniej graczy, wenton, także ma za sobą przeszłość we Fnatic. On jednak pobyt w szwedzkiej ekipie wspominać będzie mniej miło, głównie z uwagi na falę krytyki, która spadła na niego po nieudanych występach. Teraz jednak 23-latek pozytywnie patrzy w przyszłość:

Jestem niesamowicie szczęśliwy, że wreszcie możemy ogłosić nasz nowy skład. Pracę nad tym projektem zaczęliśmy jeszcze tego lata, w lipcu, ale wszystko zostało wstrzymane, gdy ja dołączyłem do Fnatic, a Maikelele do NiP-u. W listopadzie zdecydowaliśmy się wrócić do tematu i teraz nasze nastroje są lepsze niż kiedykolwiek. Mamy idealne połączenie indywidualności z różnym zestawem umiejętności oraz dużym zapałem do pracy. To ostanie zresztą jest, moim zdaniem, czymś, co bardzo trudno znaleźć w dzisiejszych czasach. Jestem pewien, że z Pitą jako prowadzącym możemy dać Szwecji kolejną drużynę w ścisłej światowej czołówce.

Drużynę uzupełniło także dwóch mniej znanych zawodników, czyli Fredrik "slap" Junbrant (Escape) oraz Simon "atter" Atterstam (Torpedo). Teraz gracze rozpoczynają poszukiwania organizacji, która przyjmie ich pod swoje skrzydła, a do tego czasu mają zamiar występować jako qwerty.

Nowy skład qwerty prezentuje się następująco:

  • Mikail "Maikelele" Bill
  • Faruk "pita" Pita
  • John "wenton" Eriksson
  • Fredrik "slap" Junbrant
  • Simon "atter" Atterstam