Nie tylko Michał "MICHU" Müller skomentował grupy WESG. Na podobny krok zdecydował się Dmitry "hooch" Bogdanov. Kapitan reprezentacji Rosji nie jest zadowolony z losowania. Patrząc na jego tłumaczenie trudno mu się dziwić.

Reprezentacja Rosji trafiła do grupy A razem z Team EnVyUs, Virtus.pro, TeamOne, Epsilon eSports oraz subtLe. Według hoocha to niesprawiedliwe, że w jednym zbiorze znalazło się tyle drużyn z potencjalnie najsilniejszego regionu, czyli Europy.

- W grupie mamy Epsilon, które zastąpiło dignitas, Rosję, czyli drugą najlepszą drużynę europejskich kwalifikacji, Virtus.pro - trzeci zespół tych kwalifikacji, ich ćwierćfinalistę - EnVyUs oraz top2 i top4 z amerykańskich rozgrywek - subtLe i TeamOne. W naszej grupie nie ma ani jednej drużyny z Azji lub Afryki - zauważył hooch. Według reprezentanta RoX sposób, w jaki pozostały podzielone drużyny nie jest do końca logiczny.

hooch stwierdził, że może to być tylko błąd, który popełniły osoby nie śledzące sceny CS-a. Zwrócił się jednak do organizatorów turnieju z prośbą o ujawnienie rozstawienia wszystkich drużyn, mając nadzieję, że sytuacja zostanie wyjaśniona. Zapewnił także, że Rosja wystąpi na finałach WESG niezależnie od tego, czy grupy zostaną zmienione. Pełną wersję oświadczenia możecie znaleźć tutaj.

O grupach WESG możecie przeczytać tutaj. Zawody odbędą się 12-15 stycznia, a ich pula nagród wyniesie 1 500 000 dolarów.