Za nami dwa pierwsze starcia fazy grupowej DreamHack ASTRO Open Leipzig 2017. Po trzy punkty zainkasowały Heroic oraz FlipSid3 Tactics, które pokonały odpowiednio qwerty i BIG. Zwłaszcza pierwsze z tych starć było dosyć jednostronne.

  • Heroic 16:8 qwerty – Cobblestone

W mecz o wiele lepiej weszła ekipa duńska, która szybko wypracowała sobie kilkurundową przewagę. Bardzo pomocna była w tym oczywiście wygrana pistoletówka. W efekcie, mimo gry po stronie broniącej, Heroic prowadził do przerwy aż 11:4. W drugiej połowie qwerty próbowało jeszcze nawiązać walkę, ale zespół Mikaila "Maikelelego" Billa był wyraźnie słabszy od zgranych rywali z Danii, co praktycznie skazywało go na porażkę. I tak faktycznie było - ekipa dowodzona przez Marcoa "Snappiego" Pfeiffera bez większych problemów wygrała swój pierwszy mecz w Lipsku 16:8.

  • FlipSid3 Tactics 16:11 BIG – Overpass

Drugie czwartkowe spotkanie to kolejny mecz między zgraną już drużyną a dopiero co sformowanym zespołem. I to było widać - od pierwszych minut FlipSid3 nadawało tempo temu starciu, w pełni dyktując warunki i nie dając BIG większych szans. Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości co do skali przewagi wschodnioeuropejskiej ekipy, wystarczy wspomnieć, że do zmiany stron prowadziła ona 12:3. Po chwili doszło jednak do niesamowitej przemiany w szeregach niemieckiej formacji, która najpierw zdobyła pistoletówkę, a potem rozpoczęła mozolne odrabianie strat. Zapał to było jednak za mało, bo ostatecznie to F3 postanowiło na swoim, zwyciężając 16:11.

Przed nami dziś jeszcze cztery mecze. Najpierw dokończenie pierwszej kolejki starć grupowych, czyli Team LDLC.com vs Fnatic Academy oraz Vega Squadron vs Rogue. Następnie od godziny 20:00 będą mieć miejsce spotkania wygranych, w których na pewno ponownie zobaczymy Heroic i FlipSid3.