fot. ESPN

Ronaldo wykupił udziały w organizacji e-sportowej

Legenda brazylijskiej piłki, Ronaldo Luis Nazário de Lima, to kolejna znana persona, która zwróciła uwagę na fenomen e-sportu. Dwukrotny mistrz świata dołączył do dwóch innych osób ze świata sportu, które wykupiły udziały w brazylijskiej organizacji CNB e-Sports Club.

Poza Ronaldo, w CNB zainwestowali również gwiazda pokera André Akkari oraz Igor Federal, dyrektor wykonawczy Brazilian Series of Poker. Cała wspomniana trójka nabyła w sumie 50% pakietu własnościowego. Druga połowa pozostała w rękach założycieli organizacji, Clebera “Fuziego” Fonseci i Carlosa “Fury’ego” Júniora.

E-sport to już globalny trend, a w Brazylii zapanował na tym punkcie prawdziwy szał. To coś niesamowitego! – stwierdził Ronaldo w oświadczeniu prasowym. – Jako sportowcy, odnaleźliśmy w CNB ideały, które przyświecają także nam. Teraz chcemy przenieść do e-sportu tę samą adrenalinę, jaką zapewnia piłka nożna czy też poker – dodał.

CNB e-Sports Club pojawiło się na scenie w 2001 roku i początkowo skupiało się na CS-ie. Aktualnie organizacja jest najbardziej znana dzięki swojej drużynie LoL-a. Posiada również dywizję Heroes of the Storm, a w przeszłości kontraktowała m.in. zawodników Dota 2 i CS:GO.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ESL Go4

Walka o gotówkę i bilety na IEM Katowice w turniejach ESL wciąż trwa!

Gracze League of Legends, CS:GO, Hearthstone'a czy Overwatcha w tym tygodniu będą mieli kolejną szansę, by zgarnąć gotówkę, bilety na Intel Extreme Ma...