FaZe Clan oficjalnie poinformował, iż prowadzi zaawansowane rozmowy z nieokreśloną bliżej organizacją na temat potencjalnego transferu Philipa "aizy'ego" Aistrupa. Tym samym otrzymaliśmy potwierdzenie plotek, o których mówiło się już od jakiegoś czasu. Według informacji serwisu HLTV kolejnym przystankiem w karierze aizy'ego powinno być North, zaś same przenosiny miałby zostać sfinalizowane w przeciągu najbliższych 24 godzin.

Aistrup dołączył do FaZe na początku stycznia ubiegłego roku wraz z resztą ówczesnego składu G2 Esports. W czasie swojego pobytu w ekipie dotarł z nią m.in. do półfinałów Intel Extreme Masters Oakland oraz drugiego sezonu ELEAGUE. Na ostatnim Majorze natomiast jego zespół zakończył swój udział na ćwierćfinale.

Prawdopodobnym następcą aizy'ego będzie Adil "ScreaM" Benrlitom, który pozostaje bez drużyny od czasu fuzji między G2 a Teamem EnVyUs. Mimo zaawansowanych rozmów, Belg nie podpisał jeszcze umowy z organizacją i póki to nie nastąpi, miejsce w składzie tymczasowo zajmie Joakim "jkaem" Myrbostad. Norweg już dziś ma okazję przypomnieć się kibicom podczas meczu 5. sezonu ESL Pro League z Teamem Kinguin.

Obecny skład FaZe Clanu prezentuje się następująco:

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Fabien „kioShiMa” Fiey
  • Aleksi „allu” Jalli
  • Finn „karrigan” Andersen
  • Joakim „jkaem” Myrbostad – zmiennik