Wszystko potoczyło się błyskawicznie. Ledwo wczoraj FaZe Clan poinformował, iż prowadzi rozmowy na temat potencjalnego transferu Philipa "aizy'ego" Aistrupa, a już dziś poznaliśmy nowego pracodawcę Duńczyka. Zgodnie z oczekiwaniami, okazała się nim skandynawska organizacja North, która związała się ze swoim nowym graczem trzyletnią umową.

Aistrup zajmie miejsce zwolnione przez Rubena "RUBINO" Villarroela. Co ciekawe to sam Norweg podjął decyzję o rozstaniu tuż po słabym występie na ELEAGUE Major 2017. Mimo usilnych próśb z różnych stron, swego zdania nie zmieni, przez co North zmuszone było rozpocząć poszukiwania jego następcy.

Odejście z North nie było łatwą decyzją, którą podjąłem szybko – stwierdził w oświadczeniu dla oficjalnej strony organizacji RUBINO. – To coś, o czym myślałem od dłuższego czasu. Dla mnie to rozstanie to ryzyko, ale także okazja do ponownego zastanowienia się nad tym, co konkretnie chciałbym zrobić ze swoim życiem, gdyż na ten moment nie jestem tego pewien. Przepraszam, że ustępuję tak szybko po tym, jak w ogóle związaliśmy się z North, ale wydaje mi się, że utraciłem moją motywację i chęć, by dawać reszcie kolegów to, czego potrzebują i na co zasługują. Liczę, że wszyscy kibice, a także sama drużyna będą kontynuować to, co robili do tej pory i nie mogę się już doczekać momentu, gdy zobaczę North powracające silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Wybór aizy'ego wydawał się dosyć oczywisty, gdyż w przeszłości miał on już okazję występować z resztą drużyny. Miało to miejsce pod koniec ubiegłego roku, gdy zespół (wtedy jeszcze w barwach Teamu Dignitas) rozgrywał europejskie eliminacje do WESG 2016. Przypomnijmy, że zgodnie z zasadami chińskiego turnieju, w składzie mogli znajdować się gracze tylko jednej narodowości, co wykluczało wówczas występ RUBINO.

Gdy North skontaktowało się ze mną po raz pierwszy, byłem niesamowicie szczęśliwy – nie krył radości aizy. – Brakowało mi okazji do gry w całkowicie duńskim zespole, a możliwość powrotu do domu i występowania z zawodnikami, których znam i z którymi czuję się dobrze, znaczy dla mnie naprawdę wiele. Widzę w tej drużynie spory potencjał i nie mogę już się doczekać okazji, by dać z siebie wszystko na drodze do sukcesu.

Obecny skład North prezentuje się następująco:

  • René "cajunb" Borg
  • Mathias "MSL" Lauridsen
  • Emil "Magisk" Reif
  • Kristian "k0nfig" Wienecke
  • Philip "aizy" Aistrup
  • Casper "ruggah" Due – trener

Oficjalny debiut aizy'ego w barwach North powinien nastąpić jeszcze dziś o godzinie 21:20. Wtedy to duński skład podejmie Fnatic w ramach europejskiej dywizji 5. sezonu ESL Pro League.