Psyonix zainwestuje 2,5 miliona dolarów w e-sportową scenę Rocket League

Mimo że bardzo powoli, Rocket League rozwija się jako jedna z produkcji przeznaczonych do elektronicznej rywalizacji. Progres ten może jednak już niedługo przyspieszyć. Wszystko z powodu deklaracji studia Psyonix, które ogłosiło, iż zamierza przeznaczyć 2,5 miliona dolarów właśnie na cele e-sportowe.

Cześć tej puli w wysokości 1 miliona rozporządzona zostanie na pule nagród nadchodzących turniejów RL-a. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że deweloperzy zamierzają także stworzyć wreszcie możliwość poważnej rywalizacji graczom, którzy na co dzień korzystają z Xboxa. Jak do tej pory wszystkie zawody przeznaczone były tylko dla PC-owców, ale już wkrótce ma się to zmienić.

W planach są również m.in. stworzenie konkretnego planu rozwoju e-sportowej sceny Rocket League’a oraz cotygodniowego talkshow na Twitchu, które dotyczyłoby właśnie tej kwestii. Czy ambitne plany Psyonix przyniosą skutek? Ciężko stwierdzić, chociaż pewne wątpliwości wydają się być uzasadnione.

 

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Subroza odchodzi z Counter Logic Gaming

W składzie Counter Logic Gaming doszło już do drugiej w tym roku roszady. Tym razem szeregi amerykańskiej ekipy opuścił Yassine “Subroza” Taoufik, któ...