Po wyjątkowo wyrównanych i widowiskowych meczach do półfinałów turnieju StarCraft 2 na IEM Katowice 2017 wchodzą aLive i TY. Obaj Koreańczycy popisali się świetnym TvT eliminując kolejno INnoVation i GuMiho. Już jutro zagrają przed wielotysięczną publicznością w Spodku.

Oba ćwierćfinały zakończyły się wynikiem 3:2. W pierwszym z nich, czyli w pojedynku między INnoVation a aLive wydawało się, że gładko wygra ten drugi. Były reprezentant SKT T1 przy stanie 0:2 zdołał jednak doprowadzić do wyrównania i ostatniej, piątej mapy. Tam jednak aLive okazał się mocniejszy. Nieco mnie dramatyczny scenariusz przygotowali dwaj inni Koreańczycy. Mecz TY kontra GuMiho był równie emocjonujący, ale tym razem wygrał faworyt. TY, który ma szansę na wygranie sześciocyfrowej sumy po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy.

Przed nami kolejne dwa ćwierćfinały. W pierwszym z nich Dark zagra z ostatnim Foreignerem w stawce, Serralem. Później zaś odbędzie się pojedynek między Statsem a obecnym mistrzem świata, ByuNem.

Transmisję z mistrzostw StarCraft 2 można śledzić na kanałach ESL.TV na Twitch oraz Azubu. Partnerem polskiej transmisji jest Play. Relacja z rozgrywek prowadzona jest przez serwis Cybersport.pl.