W turnieju StarCraft 2 na Intel Extreme Masters Katowice 2017 do rozegrania pozostały już tylko trzy spotkania. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 12:00 od półfinału pomiędzy aLive a TY, zaś półtorej godziny później wystartuje mecz Dark kontra Stats. Łącznie do wygrania w mistrzostwach SC2 jest 250 000 dolarów, z czego 100 000 dolarów trafi do zwycięzcy.

Dotąd jedynym niepokonanym zawodnikiem na IEM Katowice jest aLive. Terran jako jedyny nie przegrał ani jednego meczu w fazie grupowej, a passę zwycięstw utrzymał w ćwierćfinale, w którym pokonał faworyzowanego INnoVation. TY w play-offach najpierw zdeklasował Zesta, a następnie rozegrał wyrównane i emocjonujące spotkanie z GuMiho. Szanse obu zawodników w TvT wydają się wyrównane.

Dark w play-offach musiał zmierzyć się z dwoma Zergami: Solarem i Serralem. Obaj jednak nie byli w stanie nawet nawiązać z nim walki. Stats ma za sobą zdecydowane zwycięstwo nad ostatnim Polakiem w stawce, Nerchio, a także wygraną z obecnym mistrzem świata, ByuNem. Zarówno Dark, jak i Stats, uznawani są obecnie za najlepszych przedstawicieli swoich ras w Korei, dzięki czemu możemy spodziewać się widowiskowego półfinału.

Transmisję z mistrzostw StarCraft 2 można śledzić na kanałach ESL.TV na Twitch oraz Azubu. Partnerem polskiej transmisji jest Play. Relacja z rozgrywek prowadzona jest przez serwis Cybersport.pl.