Jun "TY" Tae Yang sięga po prestiżowy tytuł mistrza Intel Extreme Masters! W emocjonującym finale wygrał ze Statsem, a ostateczny wynik został ustanowiony dopiero po siedmiu mapach. TY wróci do domu z pucharem i czekiem na 100 000 dolarów.

Zakończony właśnie finał był jednym z najbardziej wyrównanych w historii sceny StarCraft 2. Obaj zawodnicy, grający niegdyś wspólnie w KT Rolster doskonale się znali. Choć w grze Koreańczyków nie widać było szczególnych słabości, to zarówno Terran, jak i Protoss, wykorzystywał najmniejsze potknięcia rywala, by zdobyć minimalną przewagę.

W trakcie długiego meczu byliśmy świadkami wielu różnorodnych zagrywek, choć styl obu graczy nie odstawał od standardu. Od początku do końca niemożliwe było wskazanie faworyta, ale ostatecznie lepszym okazał się TY, dla którego jest to drugi tytuł mistrzowski w ciągu dwóch miesięcy.

Nagrania z transmisji mistrzostw StarCraft 2 można znaleźć na kanałach ESL.TV na Twitch oraz Azubu. Partnerem polskiej transmisji jest Play. Relacja z rozgrywek prowadzona była przez serwis Cybersport.pl.