STS
fot. Meta Athena

Meta Athena w półfinale Overwatch APEX

Poznaliśmy trzeciego półfinalistę 2. sezonu zawodów OGN Overwatch APEX. Do RunAway oraz Lunatic-Hai dołączyła drużyna Meta Athena, która w grupie B okazała się bezkonkurencyjna, nie doznając ani jednej porażki. W swoim pierwszym meczu Choi „Kris” Jun Soo wraz z kolegami rozprawili się z Afreeca Freecs Blue, chociaż początkowo zapowiadało się, że to ta bardziej utytułowana z drużyn zdobędzie trzy punkty. […]

Poznaliśmy trzeciego półfinalistę 2. sezonu zawodów OGN Overwatch APEX. Do RunAway oraz Lunatic-Hai dołączyła drużyna Meta Athena, która w grupie B okazała się bezkonkurencyjna, nie doznając ani jednej porażki.

W swoim pierwszym meczu Choi „Kris” Jun Soo wraz z kolegami rozprawili się z Afreeca Freecs Blue, chociaż początkowo zapowiadało się, że to ta bardziej utytułowana z drużyn zdobędzie trzy punkty. Wszystko dlatego, że AF.Blue zaczęło od zwycięstwa na Ilios, ale potem poniosło sromotną porażkę na Eichenwalde. Na dwóch kolejnych mapach potrzebne były dogrywki, ale zarówno w Świątyni Anubisa jak i na Dorado lepsza rzutem na taśmę okazywała się Meta.

Również Team Kongdoo Panthera był bez szans w starciu z Atheną, przegrywając wysoko 0:3. W Nepalu podopieczni Shina „RoyalLorda” Sun Jae nie oddali żadnego punktu, zaś później na Numbani i Hanamurze pozwolili zająć przeciwnikom tylko pierwszy posterunek.

Warto też na chwilę powrócić do Afreeca Freecs Blue, które po wyrównanym boju z Meta Athena stoczyło również dramatyczny bój z LW Blue. Obie szóstki zdecydowały się na agresywną wymianę ciosów, przez co o losach wygranej przesądzić miała piąta mapa – Numbani. Tam bezkonkurencyjne okazało się LW, które gładko zwyciężyło 3:0 i sprawiło, że AF odpadło z zawodów.

Układ tabeli grupy B prezentuje się na ten moment następująco:

Grupa A
# Drużyna M W P Bilans +/-
1. Meta Athena 2 2 0 6-1 +5
2. LW Blue 2 1 1 5-5 0
3. Team Kongdoo Panthera 2 1 1 3-5 -2
4. Afreeca Freecs Blue 2 0 2 3-6 -6

W półfinałach drugiego sezonu OGN Overwatch APEX pozostało jeszcze jedno miejsce. Przypadnie ono w udziale wygranemu spotkania między LW Blue a Team KongDoo Panthera, które zostanie rozegrane 21 marca. Z kolei wielki finał imprezy zaplanowano na 8 kwietnia, a jego zwycięzca zgarnie główną nagrodę w wysokości ok. 85 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Decydująca faza eliminacji do SL i-League Season 3

Europejskie eliminacje do 3. sezonu StarLadder i-League StarSeries zbliżają się do ostatniej fazy. Przed nami jeszcze tylko trzy mecze, dzięki którym...