Mimo że FC Kopenhaga działa w e-sporcie zaledwie od kilku miesięcy, zdążyła udowodnić już, że nie traktuje przygody z elektroniczną rozgrywką jako coś chwilowego. Tym razem duński klub piłkarski oficjalnie ogłosił narodziny North Academy.

W składzie drużyny znalazło się miejsce dla kilku graczy, którzy zdążyli już zaznaczyć na scenie CS-a swoją obecność. Nicolai "glace" Jensen jeszcze do niedawna reprezentował barwy Rogue, zaś Daniel "mertz" Mertz ma na swoim koncie m.in. grę w Copenhagen Wolves. Z kolei stanowisko trenera powierzono znanemu z czasów Counter-Strike'a 1.6 Alexandrowi "ave" Holdtowi.

Częścią naszej wizji North oraz przyszłości e-sportu jest uczynienie możliwości rozwoju młodych talentów bardziej profesjonalnym – stwierdził w oświadczeniu CGO organizacji, Jacob Toft-Andersen. – Dlatego też postanowiliśmy stworzyć North Academy, gdzie będziemy chcieli zamienić zawodników z potencjałem w przyszłe gwiazdy, zaś w szerszej perspektywie osiągać także dobre wyniki. Jestem niesamowicie zadowolony z faktu, że udało nam się zakontraktować ten skład i sądzę, że uzyskaliśmy odpowiedni balans jeśli chodzi o doświadczenie oraz czysty talent. Jestem przekonany, że tylko kwestią czasu jest, aż North Academy wejdzie do top 5 drużyn w Danii.

Skład North Academy prezentuje się następująco:

  • Frederik "LOMME" Nielsen
  • Daniel "mertz" Mertz
  • Nicolai "glace" Jensen
  • Nicklas "gade" Gade
  • Frederik "acoR" Gyldstrand
  • Alexander "ave" Holdt – trener

Wszyscy gracze podpisali z North trzyletnie umowy. Ich debiut w nowych barwach nastąpi już 13 kwietnia podczas eliminacji do Copenhagen Games 2017. Duńczycy trafili tam do jednej grupy z takimi zespołami, jak Red Reserve, Just.MSI oraz BERIH.