Były szumne zapowiedzi, wielkie plany, a skończy się jak zawsze? Na to się zanosi, bo według doniesień Jareka "DeKaya" Lewisa z Teamem Dignitas pożegnała się dwójka graczy - Faruk "Pita" Pita oraz Mikail "Maikelele" Bill. Zwłaszcza w przypadku Szweda informacje te są dosyć przykre, gdyż już od dawna nie jest on w stanie na dłużej zadomowić się w jakiejkolwiek drużynie.

Wyżej wspomniana dwójka dołączyła do dignitas pod koniec marca, wieńcząc tym samym trwające od kilku miesięcy poszukiwania organizacji. Testem dla zespołu miały być występy podczas 3. sezonu ligi ECS oraz zbliżające się wówczas eliminacje do europejskiego Minora. Niestety w Esports Championship Series formacja radzi sobie średnio, zaś podczas turnieju kwalifikacyjnego poległa w starciu z o wiele niżej notowanym North Academy. To z kolei miało spotęgować napięcia wewnątrz drużyny.

Falę spekulacji wywołał także wczorajszy dwumecz z Ninjas in Pyjamas. Nieoczekiwanie w składzie dignitas nie znalazł się ani Maikelele, ani pita. Zamiast nich wystąpili natomiast Jorgen "cromen" Robertsen z Polaris Gaming oraz Jesper "tenzki" Mikalski z Rogue. Roszada ta przyniosła całkiem niezły efekt, bo skandynawsko-portugalska piątka uszczknęła słynnemu NiP-owi trzy punkty, pokonując go na Cache'u 16:2.

Jeśli zaś chodzi o samego Maikelelego i pitę, rozpoczęli oni już formowanie kolejnego po QWERTY i dignitas zespołu. Tym razem znaleźć mieliby się w nim pozostający poza składem Ninjas in Pyjamas Jacob “pyth” Mourujärvi, a także Alexander “SKYTTEN” Carlsson, od kilku miesięcy będący na rezerwie Denial eSports. Piątym członkiem nowej drużyny miałby być natomiast Fredrik “FREDDyFROG” Gustafsson, grający obecnie dla passions.

Dotychczas żadna ze stron nie skomentowała powyższych doniesień. Jednakże jeśli uważnie prześledzi się ostatnie wpisy Maikelelego w mediach społecznościowych, można dojść do wniosku, że coś rzeczywiście może być na rzeczy. Niemniej do czasu oficjalnego potwierdzenia pozostają to tylko spekulacje.