Po nieudanym występie na ESL Mistrzostwach Polski ALSEN-Team zdecydował się na roszady personalne. Nie ma się co dziwić - atmosfera w zespole znacznie się pogorszyła, co tylko wymogło zmiany. W efekcie drużynę opuściło dwóch zawodników. W ich miejsce trafił z kolei m.in. Mateusz „urbanbiffeN” Marko, usunięty niedawno ze składu za toksyczne zachowania.

Z ekipą pożegnali się Michał „mafros” Gorzak oraz Michał „Mopsim” Bombik. Ten pierwszy trafił do ALSEN na początku marca wraz z zresztą dotychczasowego składu, drugi natomiast dopiero pod koniec tegoż miesiąca, gdy poszukiwano nowego piątego zawodnika. W odwrotnym kierunku powędrowali natomiast wspomniany już urbanbiffeN, a także Piotr „YouBreak” Chodoła.

Problemy wewnętrzne skłoniły nas do poszukania rozwiązań danej sytuacji. Wspólnie stwierdziliśmy, że potrzebujemy coś zmienić – napisał w oświadczeniu dla oficjalnej strony organizacji Piotr „PeTeR” Wielgórski, lider drużyny. – Dołącznie Urbana i YouBreaka sprawią, że poprawimy nasze wyniki oraz atmosferę. Urban popełnił błąd ale każdy zasługuje na drugą szansę. Jest mega skillowym zawodnikiem a przyda nam się taki snajper w naszych szeregach. YouBreak natomiast jest świetnym aimerem oraz opanowanym graczem co z pewnością pozytywnie wpłynie na zespół. Jednocześnie chciałbym podziękować Mopsowi i Mafrosowi za wspólną grę. Nie możemy doczekać się prawdziwego sprawdzianu – dodał.

Obecny skład ALSEN-Teamu prezentuje się następująco:

  • Piotr „PeTeR” Wielgórski
  • Wojciech „PieniX” Pieńkowski
  • Szymon „JaKu” Maciąg
  • Mateusz „urbanbiffeN” Marko
  • Piotr „YouBreak” Chodoła

Nowi gracze mieli już okazję zadebiutować podczas wczorajszych otwartych eliminacji do europejskiego Minora. Niestety Polacy odpadli już w 1/32 finału, ulegając łotewskiemu zespołowi Wolsung.