Fot. eSports Association

Uniwersytet Śląski stawia krok w e-sporcie. Dziś podpisał porozumienie z eSports Association

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Katowicach podpisano porozumienie pomiędzy eSports Association, Uniwersytetem Śląskim i Akademickim Związkiem Sportowym UŚ. Ma ono propagować e-sport jako możliwości wszechstronnego rozwoju młodych ludzi. Pierwszą wspólną inicjatywą tych trzech podmiotów będzie organizacja turnieju Counter-Strike: Global Offensive, który odbędzie się 24 maja. O zwycięstwo zagrają cztery zespoły – dwa z ramienia uniwersytetu, a także dwie klasy e-sportowe:

  • AZS UŚ
  • ZDZ Kęty
  • ZDZ Bielsko-Biała

Podpisane porozumienie ma również na celu stworzenie jakościowej edukacji e-sportowej. – Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie współpraca w zakresie pedagogicznym przy programie nauczania traktującym sport elektroniczny jako platformę komunikacji oraz element funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym autorstwa eSports Association – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Co ciekawe – program nauczania eSA jest oparty na wiedzy uzyskanej dzięki współpracy z zagranicznymi organizacjami – British eSports Association i Grillska Gymnasiet Örebro, a także doświadczeniu profesjonalnych zespołów, które trenują w Katowice Gaming House. klasaesportowa.pl – inicjatywę stowarzyszenia wsparł między innymi trener Immortals – Rafael “zakk” Fernandes.

E-sport w AZS-ie

Podpisanie porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a eSports Association może być również początkiem rozwiniętej sekcji e-sportowej w AZS-ie. – Celem naszej instytucji jest popularyzacja wszelkiej aktywności sportowej i umysłowej – mówi w rozmowie z Cybersport.pl Alekansder Fangor, prezes AZS UŚ. – Uważam, że e-sport to dyscyplina, którą nie tylko warto, ale nawet należy wprowadzić do AZS-u.

Pierwszy pomysł związany z e-sportem pojawił się 4 – 5 lat temu, kiedy przyszedł do nas student, który chciał rozwijać kwestię e-sportu na uniwersytecie. Wtedy jednak temat się rozmył – przyznaje Fangor. – Jednak co roku kilku studentów wraca do tematu e-sportu, więc mam nadzieję, że podpisane dziś porozumienie pozwoli na umiejscowienie e-sportu na uniwersytecie i spowoduje, że miłośnicy tej dyscypliny się uwidocznią.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Origen Cinkrof

Cinkrof zagra w TCL. Dark Passage nową ekipą Polaka

Po spadku Origen z LCS EU prawie wszyscy gracze pierwszego składu postanowili rozstać się z dotychczasowym pracodawcą. W gronie czwórki zawodników był...