Przygoda Jacoba "pytha" Mourujärviego z Ninjas in Pyjamas oficjalnie się zakończyła. Pozostający poza grą Szwed poinformował dzisiaj, że doszedł z organizacją do porozumienia odnośnie rozwiązania obowiązującej jeszcze umowy.

pyth trafił do NiP-u w ostatnich dniach 2015 roku, zastępując Aleksiego "allu" Jalliego. Roszada ta wymusiła na Szwedach zmianę pełnionych przez graczy ról, gdyż 23-latek, w przeciwieństwie do swojego fińskiego poprzednika, nie miał w zwyczaju grać z AWP. Początkowe miesiące tej współpracy były nawet niezłe - skandynawska formacja sięgnęła po triumf na DreamHack Masters Malmö 2016, a także dotarła do półfinału ESL Pro League Season 3. Problemy zaczęły się później, gdy, poza wygraną na IEM Oakland, Ninjas in Pyjamas prezentowało się fatalnie, tracąc ostatecznie status legendy na Majorze, a na kolejny turniej tej rangi nawet nie awansując. W efekcie w połowie marca pyth został odsunięty od składu, zaś jego miejsce zajął William "draken" Sundin.

W związku z ugodą, którą udało nam się ustalić, dziś mój kontrakt z Ninjas in Pyjamas przestał obowiązywać – napisał Mourujärvi na Twitterze. – Oznacza to, że nie jestem już częścią drużyny. Dzięki za wszystko! – zakończył.

Nie wiadomo jeszcze jaki będzie kolejny krok w karierze pytha. W ostatnim czasie występował on wraz ze stworzonym przez Mikaila "Maikelelego" Billa miksem ESG!, wraz z którym bezskutecznie walczył o awans na zamknięte eliminacje do europejskiego Minora PGL.