fot. Riot Games

Dyrektor generalny Echo Fox o negatywnym postrzeganiu e-sportu

Jace Hall, pełniący funkcję CEO amerykańskiej organizacji Echo Fox, w wywiadzie dla theScore esports wypowiedział się o stosunku społeczeństwa do gier video. W krótkim materiale video wspomniał: „Dziś w społeczeństwie idea grania w gry wciąż spotyka się z negatywną reakcją.” Zaznacza jednak, że tego typu zachowanie ma dobre intencje, ale widoczny jest brak pełnego zrozumienia tego problemu w oczach ludzi niezwiązanych z grami.

Nie czujemy tego samego w przypadku szachów. Jeśli twoje dziecko gra w szachy przez sześć godzin dziennie, to mamy wrażenie, że nie ma w tym nic złego, bo myślimy, że jest mądre. Ale gdy zobaczymy, że ma w ręku kontroler i patrzy się na ekran, to czujemy niepokój” – zaznacza Jace Hall. Jak więc można przeciwdziałać temu zjawisku? Oczywistym jest, że należy społeczeństwo edukować i pomóc mu zrozumieć, że gry video to nie tylko bezmyślna rozrywka. Granie jednak może rozwijać pasję i otworzyć ludziom furtkę do przyszłej kariery. „Gdy masowi odbiorcy poznają więcej tego typu historii, czemu e-sport przewodzi, to pozbędziemy się tego poczucia niepokoju i stworzymy dla siebie nowe możliwości.”

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Startuje ostatni etap kwalifikacji do Challenger Series

Letni split Challenger Series coraz bliżej, dlatego czas wyłonić dwóch ostatnich uczestników rozgrywek. W tym pomoże zamknięty turniej eliminacyjny. R...