Na dosyć śmiały krok zdecydowała się rosyjska organizacja Elements Pro Gaming. Z drużyną pożegnało się aż czterech członków dotychczasowego składu, ale bynajmniej nie oznacza to, że EPG rozstaje się ze sceną CS:GO. W planach jest już stworzenie nowej ekipy, która budowana miałaby być wokół Dmitrya "hoocha" Bogdanova.

Ostatnie wyniki zespołu dalekie były od spełnienia oczekiwań. Wschodnioeuropejska formacja przestała nawet notować dobre występy na turniejach online, zajmując ostatnie miejsce w swojej grupie podczas 6. sezonu Binary Dragons Cup. Czarę goryczy przelały jednak nieudane eliminacje, a co za tym idzie brak awansu na czerwcowego Minora CIS.

W tej sytuacji zdecydowano się zakończyć współpracę z następującymi graczami: Savely "jmqa" Bragin, Alexey "ub1que" Polivanov, Nikita "waterfaLLZ" Matveyev oraz Kirill "Boombl4" Mikhailov. W ekipie pozostał tylko wspomniany wcześniej hooch. To właśnie 30-latek, który w przeszłości grał m.in. dla Virtus.pro oraz Gambit Esports, ma być twarzą nowego składu Elements Pro Gaming.