Nadspodziewanie krótko trwała przygoda Jasona "jasonaR" Ruchelskiego z OpTic Gaming. Kanadyjczyk, który do drużyny oficjalnie dołączył zaledwie trzy tygodnie temu, postanowił tymczasowo zawiesić swoją zawodniczą karierę.

Ruchelski występował wraz z OpTic już od marca, ale dopiero pod koniec maja otrzymał stały angaż. W tym okresie zdołał dotrzeć wraz z zespołem do finału iBUYPOWER Invitational 2017 oraz zająć trzecie miejsce podczas cs_summit. Za sukces można uznać także zapewnienie sobie awansu na światowe finały ESL Pro League Season 5 oraz ECS Season 3.

Jak się okazuje, jasonR podjął decyzję o odejściu jeszcze przed wspomnianymi finałami EPL S5, o czym poinformowany został tylko trener OpTic James "hazed" Cobb. Reszta składu poznała zamiary swojego kolegi dopiero niedawno. W tej sytuacji hazed został ponownie zmuszony do tymczasowego zajęcia zwolnionego piątego miejsca.

A dlaczego właściwie Kanadyjczyk odchodzi? Cóż, powód jest dosyć prozaiczny. Mimo kilku miesięcy wspólnej gry, nie czuł się on jak stały członek drużyny, a ponadto konieczność podróżowania na zagraniczne turnieje mogłaby negatywnie odbić się na częstotliwości streamów, które Ruchelski prowadzi od dawna.

W tej sytuacji obecny skład OpTic Gaming prezentuje się następująco:

  • Will "RUSH" Wierzba
  • Keith "NAF" Markovic
  • Tarik "tarik" Celik
  • Óscar "mixwell" Cañellas
  • James "hazed" Cobb