STS
fot. DreamHack

Singularity odpada z DHS17, mousesports rywalem SK o awans

Team Singularity to pierwsza drużyna, która zakończyła swoją przygodę z DreamHack ASTRO Open Summer 2017. Duński zespół w decydującym meczu przegrał z mousesports. Team Singularity – mousesports – Nuke 14:16, Mirage 13:16 Team Singularity zaczęło od idealnego realizowania założeń – broniło bombsite’ów, dzięki czemu po kilku minutach prowadziło 3:0. Wtedy jednak coś się popsuło, a niedługo […]

Team Singularity to pierwsza drużyna, która zakończyła swoją przygodę z DreamHack ASTRO Open Summer 2017. Duński zespół w decydującym meczu przegrał z mousesports.

  • Team Singularity – mousesports – Nuke 14:16, Mirage 13:16

Team Singularity zaczęło od idealnego realizowania założeń – broniło bombsite’ów, dzięki czemu po kilku minutach prowadziło 3:0. Wtedy jednak coś się popsuło, a niedługo później mousesports atakowało skuteczniej i wychodziło na prowadzenie. W końcu zdołało zakończyć połowę wynikiem 10:5. Druga pistoletówka padła właśnie na konto oskara i kompanów, którzy dzięki temu znacznie mogli przybliżyć się do ostatecznej wygranej. Wtedy jednak popełnili duży błąd w komunikacji, bo mimo wyeliminowania wszystkich rywali, nie zdążyli rozbroić bomby i tym samym dali Singularity nadzieje na powrót. Duńczycy zaczęli wykorzystywać tę okazję i zdobywali punkt za punktem. Pod koniec walka się wyrównała, ale ostatecznie to mousesports wygrało nieznacznie 16:14.

Mimo wszystko był to rezultat, który mógł zadowolić międzynarodowy skład ze względu na to, że drugą mapą był Mirage wybrany właśnie przez mousesports. Mimo przegranej pistoletówki, zespół ten szybko odpowiedział i już szczelniej bronił bombisite’ów, a po kilku minutach wygrywał 6:1. Singularity zdołało szybko zareagować i zniwelować nieco straty, zdobywając cztery punkty z rzędu. Pod koniec połowy trudno było szukać dominatora, bo rywalizacja była zacięta. Po 15 rundach mousesports wygrywało 9:6. Po zmianie stron zaczęło powiększać prowadzenie od zdobycia pistoletówki i kolejnych rund. Singularity starało się robić wszystko, by powstrzymać oponentów, ale ostatecznie Duńczycy musieli uznać wyższość mousesports, przegrywając 13:16.

Tym samym Singularity odpada z zawodów, a mousesports będzie rywalem SK Gaming o drugie miejsce w grupie A. Pojedynek pomiędzy tymi zespołami odbędzie się o godzinie 17:00. Wcześniej czeka nas starcie Gambit z Cloud9 – wygrany zmierzy się z Fnatic o awans, a przegrany pożegna się z turniejem. Transmisja dostępna będzie pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
jactroll

Dwóch Polaków zagra dziś w inauguracyjnej kolejce Challenger Series EU

Dziś rozpoczynają się rozgrywki letniej rundy europejskiego Challenger Series. O awans do Promotion Tournament kolejny raz powalczy sześć drużyn. W st...