Team EnVyUs nie pozwolił zaskoczyć się po raz drugi. Zespół złożony z czterech Francuzów i jednego Belga w decydującym spotkaniu grupy A bez większych problemów pokonał hiszpańskie KPI Gaming, z którym poległ jeszcze w pierwszej serii spotkań. Dzięki temu zwycięstwu nV zapewniło sobie awans do półfinału zawodów DreamHack Valencia 2017.

  • KPI Gaming 0:2 Team EnVyUs – Cobblestone 3:16, Overpass 10:16

Początek tego pojedynku w żaden sposób nie mógł postrzegany jako niespodzianka. Mimo gry po stronie atakującej, to EnVyUs zdecydowanie przejęło inicjatywę, brutalnie wyprowadzając kolejne ciosy. KPI niczym obity bokser słaniało się na nogach, zaś zamroczenie Hiszpanów minęło dopiero w 11. rundzie, gdy przegrywali oni już 0:10. Tuż przed przerwą zdołali co prawda wreszcie zanotować jakąkolwiek zdobycz punktową, ale na niewiele się to zdało, bo i tak ciążyła im wynosząca aż dziewięć oczek starta do rywali. Prowadzenie w stosunku aż 12:3 pozwoliło Vincentowi "Happy'emu" Schopenhauerowi i jego kolegom w załapaniu sporego luzu, toteż nie ma się co dziwić, że już kilka minut później mogli cieszyć się ze zwycięstwa 16:3.

Podrażnione niekorzystnym obrotem spraw KPI rozpoczęło drugą mapę w o wiele lepszym stylu, zyskując nawet nad EnVy lekką przewagę. Na nic się to jednak stało, bo francusko-belgijski skład wreszcie się przebudził, a gdy już to zrobił, nie odpuścił Hiszpanom do samego końca pierwszej połowy. W efekcie podopieczni Damiena "maLeKa" Marcela mogli przed zmianą stron pochwalić się okazałym wynikiem 10:5. Mimo to reprezentanci gospodarzy nie zrazili się tym i po przejściu do ofensywy dzielnie parli przed siebie, nie pozwalając EnVyUs na zwiększenie dystansu. Na ich nieszczęście z każdą zdobytą rundą Happy i spółka zbliżali się do zwycięstwa, które wreszcie osiągnęli wynikiem 16:10.

Już za kilkanaście minut ostatni mecz fazy grupowej, w którym Counter Logic Gaming podejmie Red Reserve. Transmisję z tego spotkania wraz z polskim komentarzem zobaczyć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat DreamHack ASTRO Open Valencia 2017 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.