fot. Benjamin Cornu‏

Francja i Chiny zagrają w fazie pucharowej Overwatch World Cup 2017 w Anaheim

Zakończyły się zmagania grup A i B rozgrywane w ramach Overwatch World Cup 2017. Obyło się bez zaskoczeń, zaś turniej w Szanghaju wygrały faworyzowane od samego początku reprezentacje Chin oraz Francji i to one pojadą na listopadowe play-offy rozgrywane w Anaheim.

Tradycyjnie już Chińczycy kolejny swój mecz wygrali 4:0, tym razem masakrując Hongkong. Również w drugim meczu grupy A jeden zespół wyraźnie zdominował drugi – Norwegowie, mimo oporów ze strony Rumunów, pokonali ich również różnicą czterech punktów, awansując tym samym do grupowych play-offów. Z kolei w grupie B po trzecie zwycięstwo sięgnęli Francuzi, chociaż nie przyszło im to wcale łatwo. Jeszcze w Hollywood gracze występujący na co dzień w Rogue wygrali z Duńczykami dopiero wynikiem 8:7, a na koniec oddali im nawet jedną mapę. Na drugim biegunie znalazła się natomiast Argentyna, notując trzecią porażkę z rzędu i uznając tym razem wyższość Tajlandii.

Jeśli zaś chodzi o fazę play-off, tutaj byliśmy świadkami bardzo szybkich i jednostronnych starć. Zarówno Chińczycy, jak i Francuzi zwyciężyli po 3:0, chociaż paradoksalnie o wiele więcej problemów mieli ci pierwsi. Reprezentacja Tajlandii nie miała zamiaru wcale tanio sprzedać skóry, przez co każda z trzech rozegranych map zakończyła się wygraną Fang „uNdeAD” Chao i jego kolegów różnicą zaledwie jednego oczka. O wiele łatwiejszą przeprawę mieli zawodnicy znad Sekwany, którzy dopiero na księżycowej kolonii Horyzont musieli walczyć z Norwegami jak równy z równym.

Komplet wyników wygląda następująco:

16 lipca

Grupa A – trzecia kolejka

06:00 Chiny 4:0 Hongkong
Hollywood 1:0
Wieża Lijang 2:0
Horyzont 2:1
Droga 66 1:0
07:30 Norwegia 4:0 Rumunia
Hollywood 2:1
Ilios 2:1
Volskaya 3:2
Dorado 3:1

Grupa B – trzecia kolejka

09:00 Francja 3:1 Dania
Hollywood 8:7
Nepal 2:0
Volskaya 2:1
Droga 66 2:3
10:30 Tajlandia 4:0 Argentyna
King’s Row 4:3
Nepal 2:0
Horyzont 4:3
Droga 66 1:0

Play-offy

12:30 Chiny 3:0 Tajlandia
Hollywood 4:3
Wieża Lijang 2:1
Horyzont 2:1
14:00 Francja 3:0 Norwegia
Numbani 1:0
Nepal 2:0
Horyzont 3:2

Tym samym Francja oraz Chiny to dwa pierwsze zespoły narodowe, które w listopadzie podczas BlizzConu wystąpią w fazie pucharowej. Już 21 lipca ruszają zmagania w grupach C i D, które rozegrane zostaną w Sydney. Transmisję ze wszystkich nadchodzących starć zobaczyć będzie można na oficjalnym kanale Overwatch na Twitchu. Po więcej informacji na temat Overwatch World Cup 2017 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PGL Major: Virtus.pro vs Vega Squadron – statystyki graczy

Od mocnego uderzenia zaczęli PGL Major Kraków 2017 gracze Virtus.pro. Polski zespół bez najmniejszych problemów rozprawił się z debiutującym na imprez...