STS
Sneaky FoxEZ

Czy „Lisy” okażą się czarnym koniem? Szanse Sneaky FoxEZ na ESL MP

Rozpoczęły się zmagania 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Choć w gronie faworytów wymienia się takie ekipy jak Team 1 czy Pompa Team, o triumf w ESL MP powalczą również drużyny z mniejszą liczbą sukcesów. Wśród nich jest między innymi Sneaky FoxEZ, które jako Fluffy Tail wywalczyło sobie awans do rozgrywek przez […]

Rozpoczęły się zmagania 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Choć w gronie faworytów wymienia się takie ekipy jak Team 1 czy Pompa Team, o triumf w ESL MP powalczą również drużyny z mniejszą liczbą sukcesów. Wśród nich jest między innymi Sneaky FoxEZ, które jako Fluffy Tail wywalczyło sobie awans do rozgrywek przez turniej kwalifikacyjny. Mało kto postrzega ten zespół jako zagrożenie, co może dać mu dodatkowy atut – element zaskoczenia.

Od „Puszystego Ogona” do „Lisów”

Trwające rozgrywki ESL Mistrzostw Polski są dotychczas czwartymi, podczas których Fluffy Tail spróbowało swych sił. Obecny, 15. sezon jest jednocześnie najbardziej udanym, bowiem wcześniej swoją przygodę ekipa Kamila „Astraya” Pękackiego kończyła najdalej na najlepszej szesnastce. Podczas 12. sezonu przegrała walkę o top 8 z Polish Randomen, zaś w poprzedniej edycji jako Amazing Team.lol zawodnicy ulegli Teamowi DPD. Co ciekawe, obydwa mecze zakończyły się wynikiem 1:2. Z pewnością FT może cieszyć się ze zmiany struktury kwalifikacji do ESL MP, dzięki której najlepszych pięć ekip z czterech rund kwalifikacyjnych zapewniło sobie miejsce w fazie grupowej.

Po awansie do fazy grupowej 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski piątką zawodników Fluffy Tail zainteresowały się polskie organizacje. Tuż przed startem rozgrywek drużyna zasiliła szeregi założonego w kwietniu Sneaky FoxEZ. Właścicielem „Lisów” jest znany z kanału teamfrenzy.gg Daniel „Rajon” Pastusiak. Choć SF walczyło w eliminacjach do ESL MP, zajęło w nich dopiero 15. miejsce. Organizacja nie chciała jednak rezygnować z walki o tytuł ESL Mistrza Polski i wkrótce później zakontraktowała zawodników Fluffy Tail.


Kamil „Astray” Pękacki

Dołączyliśmy dzisiaj całą ekipą Fluffy Tail do organizacji Sneaky FoxEZ. W sumie nawet śmieszna zbieżność tematyki nazwy. Zobaczymy jak będzie wyglądała nasza współpraca i oby szło nam jeszcze lepiej niż dotychczas.


Daniel „Rajon” Pastusiak

Bardzo cieszy mnie fakt, że udało się nam znaleźć wspólny mianownik z ekipą Fluffy Tail, uważam, że ta współpraca wnosi na poziom wyżej obie zainteresowane strony i jestem bardzo zadowolony z faktu, iż Sneaky FoxEZ będą integralną częścią fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski.

Skład Sneaky FoxEZ na ESL Mistrzostwa Polski:

Pozycja Imię i nazwisko Nazwa przywoływacza Warte uwagi linki
Top Hristo Stanchev Jukestar OP.GG
Jungle Kamil Kulesza Quak OP.GG, Fanpage
Mid Maciek Łaszczuk Rocor OP.GG
Bot Ivo Tasev Poro OP.GG
Support Kamil Pękacki Astray OP.GG, Fanpage
Rezerwowy Aleksander Mrugała ZamiRos
Rezerwowy Krzysztof Śliwa Diablos OP.GG, Fanpage
Trener/Analityk Krzysztof Kapica Buntownik OP.GG, Fanpage

Polak, Bułgar – dwa bratanki?

Sneaky FoxEZ to jedyna ekipa w ESL Mistrzostwach Polski, którą tworzą zawodnicy z Polski i z zagranicy. Na górnej alei oraz w roli marksmana wystąpią bowiem zawodnicy z Bułgarii – Hristo „Jukestar” Stanchev oraz Ivo „Poro” Tasev. O ile dla toplanera formacji jest to pierwsza okazja do pokazania się na polskiej scenie, to drugiego z wymienionych graczy możemy kojarzyć z wcześniejszej gry u boku Kamila „Astraya” Pękackiego we Fluffy Tail. – Bardzo słabo rozwinięta scena w Bułgarii skłoniła mnie do szukania szans w innych regionach. Takową szansę dostałem od Fluffy Tail – wyznał nam marksman Sneaky FoxEZ.

Komunikacja? No problem!

Mieszanie zawodników z różnych państw, a zwłaszcza mówiących w różnych językach wiąże się z problemami w komunikacji. Zdaniem graczy jednak w tej kwestii nie ma żadnych kłopotów. – Nasza komunikacja jest bardzo dobra i jest na pewno naszą silną stroną. Nie mamy żadnych problemów z barierą językową – oznajmił Poro. Z tym stwierdzeniem zgodził się midlaner Sneaky FoxEZ, Maciek „Rocor” Łaszczuk. – Każdy z nas umie rozmawiać po angielsku na dobrym lub bardzo dobrym poziomie, także komunikacja nie sprawia nam problemów. Wydaje mi się, ze dogadujemy się bardzo dobrze w grze, jak i poza nią stwierdził.

Szanse „Lisów” na triumf w ESL Mistrzostwach Polski

Nie ulega jednak wątpliwości, że zwycięstwo podopiecznych Krzysztofa „Buntownika” Kapicy w zawodach będzie nie lada niespodzianką. Złudzeń nie ma również midlaner formacji, Rocor. – Nie ukrywajmy, szanse na triumf są nikłe, jeżeli w ogóle jakieś są. Pompa Team, czy Kinguin (obecnie Team 1 – dop. red.) są murowanymi kandydatami do top 4. Mają najlepszych zawodników, jak i są ograni – tak o szansach swojej drużyny wypowiedział się zawodnik Sneaky FoxEZ. Nieco pewniejszy jest jego bułgarski kolega z dolnej linii. – Myślę, że mamy rzeczywistą szansę na wygranie ESL Mistrzostw Polski wyznał Poro. Obydwaj jako słabą stronę formacji wskazują grę makro. – Naszym zdaniem te problemy zostaną szybko rozwiązane – uspokoił Bułgar.

Czego więc możemy spodziewać się po Sneaky FoxEZ? Czy samo wyjście z grupy będzie niespodzianką? Niekoniecznie, bowiem swoją siłę ekipa pokazała podczas trzeciego turnieju kwalifikacyjnego, który zdołała zwyciężyć, po drodze pokonując m.in. dwóch innych uczestników ESL MP, czyli Zaprzęg i Ligowe Bobry. Podczas pierwszego meczu Sneaky FoxEZ zdołało zwyciężyć ze Złodziejami Monitorów, choć nie obyło się bez licznych problemów, zaś w drugiej uległo Teamowi 1. Jak już jednak wspomniałem, trudno liczyć na ostateczny triumf „Lisów”. Warto przy tym pamiętać, iż jest to młoda ekipa, której zawodnicy z pewnością nabiorą dużo doświadczenia dzięki samej grze w ESL MP.

Harmonogram Sneaky FoxEZ podczas fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski

17 lipca, 21:00 Sneaky FoxEZ 2 : 0 Złodzieje Monitorów Bo3
25 lipca, 19:00 Sneaky FoxEZ 0 : 2 Team 1 Bo3
1 sierpnia, 19:00 Sneaky FoxEZ VS Team DPD Bo3
7 sierpnia, 19:00 Sneaky FoxEZ VS Pompa Team Bo3
14 sierpnia, 19:00 Sneaky FoxEZ VS Team Paper Bo3
21 sierpnia, 21:00 Sneaky FoxEZ VS Katastrofa Awionetki Bo3
29 sierpnia, 21:00 Sneaky FoxEZ VS Zaprzęg Bo3

Kolejnym sprawdzianem Sneaky FoxEZ w ESL Mistrzostwach Polski będzie Team DPD. Spotkanie to zostanie rozegrane 1 sierpnia o godzinie 19:00. Łącznie w fazie grupowej obejrzymy jeszcze pięć meczów SF. Do play-offów awansuje sześć najlepszych drużyny fazy zasadniczej, przy czym dwie z samego szczytu tabeli trafią prosto do półfinałów. Więcej informacji na temat 15. sezonu ESL MP znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Śledź autora tekstu na Twitterze – JaroThe3rd.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Selfie

Selfie zatrudniony przez drużynę z LCS NA!

Wiele wskazuje na to, że Marcin "Selfie" Wolski znalazł już nowego pracodawcę! Jeśli wierzyć oficjalnej bazie kontraktów profesjonalnych graczy League...