STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

bodyy: Wolałbym system GSL zamiast szwajcarskiego

Przygoda G2 Esports z krakowskim Majorem zakończyła się zaskakująco wcześnie, bo już na fazie grupowej. Między innymi o nie najlepszym występie w pierwszym etapie turnieju opowiedział nam dzisiaj Alexandre „bodyy” Pianaro, podopieczny wspomnianej organizacji.

Tylko dwa zwycięstwa w fazie grupowej. Jak oceniasz wasz występ w Krakowie?
Co mogę powiedzieć… Nie poszło tak, jak się tego spodziewaliśmy. Myśleliśmy oczywiście, że przejdziemy przez fazę grupową. Jesteśmy naprawdę zawiedzeni.

Czego brakło w tych kilku przegranych spotkaniach?
Graliśmy na zespoły, które były świetnie przygotowane. Gambit przez dłuższy czas miało przerwę od turniejów, więc mogło skupić się na przygotowaniu wyłącznie do Majora. Oni zagrali bardzo dobrze, a my nie spisaliśmy się najlepiej. Astralis także jest doskonale przygotowane, ale mecz równie dobrze mógł się zakończyć naszym zwycięstwem, bo było sporo bardzo bliskich sytuacji.

Wiecie już nad czym będziecie pracować w najbliższym czasie, by przygotować się do kolejnych zawodów?
Teraz czeka nas przerwa od turniejów, więc będziemy odpoczywać. Z pewnością będziemy rozmawiać o tym, nad czym musimy pracować, ale na ten moment nie mogę wskazać niczego konkretnego.

O play-offy Majora mierzyliście się z naprawdę wymagającymi rywalami, co jest jednym z minusów systemu szwajcarskiego. Wolałbyś tryb GSL?
Wolę system GSL, ale tylko w przypadku gdy mecz eliminacyjny jest rozgrywany w trybie Bo3, a nie Bo1. W takim przypadku teoretycznie słabszy zespół musi bardziej się wykazać, by pokonać mocniejszego rywala, a w Bo1 jest większa szansa na zaskoczenie. Wolałbym, żeby na Majorze był tryb GSL, a nie szwajcarski.

Sporo naprawdę dobrych i uznanych zespołów tym razem nie zdołało awansować do play-offów, przez co będą musiały walczyć w kwalifikacjach. Myślisz, że to dobry moment, by Valve coś zmieniło w systemie eliminacji?
Aktualny format jest według mnie w porządku. Każdy będzie mógł wygrać z każdym, bo będzie sporo dobrych zespołów. System daje wszystkim równe szanse, więc nie widzę powodu, żeby coś tu zmienić.

Na koniec, jak Ci się podoba Tauron Arena?
Nie byłem jeszcze w środku, ale słyszałem, że jest naprawdę fajnie!

Aktualne informacje na temat PGL Major Kraków 2017 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Puchar Polski Cybersport pierwszym krokiem do profesjonalnej kariery

Puchar Polski Cybersport drugi raz w tym roku zgromadzi polskich zawodników Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. Już za kilka dni wys...