fot. PGL

BIG wycofuje się z ESL Meisterschaft

BIG to rewelacja ostatnich tygodni. Zespół założony przez Fatiha „goba b” Dayika najpierw niespodziewanie awansował na PGL Major Kraków 2017, a potem już podczas samej polskiej imprezy dotarł aż do ćwierćfinału. Nie ma się zatem co dziwić, że Niemcy chcą kuć żelazo póki gorące i zrobią wszystko, by pojawić się na kolejnych prestiżowych zawodach.

Z tego powodu podopieczni Alexandra „kakafu” Szymanczyka zdecydowali się wycofać z dalszej rywalizacji w ESL Meisterschaft Summer 2017, mimo że w weekend mieli rozegrać swój mecz półfinałowy przeciwko EURONICS Gaming. Na przeszkodzie niemiecko-serbskiego składu stanęły europejskie kwalifikacji do ELEAGUE CS:GO Premier 2017. Jeśli BIG ograłoby EURONICS, zmuszone byłoby wziąć udział w wielkim finale ESL Meisterschaft, który pod koniec miesiąca odbędzie się podczas gamescomu. Jednakże turniej eliminacyjny do zawodów ELEAGUE będzie mieć miejsce w analogicznym okresie.

Zbliżające się eliminacje do ELEAGUE są dla nas niezwykle istotne i najmniejsze opóźnienie związane z gamescomem mogłoby skutować dla nas walkowerem – przyznał Christian Lenz, jeden z dyrektorów organizacji. – Poza tym musielibyśmy wtedy wystąpić w nieznanym nam otoczeniu oraz w dziwnych konfiguracjach. Oczywiście nie ma żadnej gwarancji, że uda nam się przejść kwalifikacje. ale musimy zachować nasze szanse oraz znajdować się w najlepszej możliwej kondycji, by móc reprezentować was w Stanach Zjednoczonych. Prosimy o wasze zrozumienie. Ta decyzja nie była dla nas łatwa i nie winimy za nią ESL, gdyż terminy finałów były ustalone już od kilku miesięcy – dodał.

Europejski turniej eliminacyjny do ELEAGUE CS:GO Premier 2017 rozgrywany będzie 26 i 27 sierpnia. Do wywalczenia będą dwa miejsca na zawodach głównych, na których wystąpią również takie formacje, jak Virtus.pro, Astralis czy SK Gaming.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

North i Splyce dołączają do WESA

Powstała w kwietniu ubiegłego roku organizacja World Esports Association ma dwóch nowych członków. W jej szeregi wstąpiły północnoamerykańskie Splyce...