Tego lata wiele mówiło się, że występujący w OpTic Gaming Oscar "mixwell" Cañellas nosi się z zamiarem powrotu do Europy. Jak powołując się na swoje źródła podaje serwis Flickshot.fr, Hiszpan może spełnić swoje marzenie i to bez zmiany pracodawcy. Wszystko dlatego, że północnoamerykańska organizacja zamierza stworzyć zupełnie nowy skład rodem ze Starego Kontynentu.

Przyszłość OpTic stanęła pod ogromnym znakiem zapytania, gdy w krótkim czasie jej szeregi opuściło aż trzech graczy. Najpierw na bezrobociu wylądował James "hazed" Cobb, zaś kilkanaście dni później do Cloud9 przeszli Tarik "tarik" Celik i Will "RUSH" Wierzba. Oznaczało to, że włodarze muszą zapełnić aż trzy wolne miejsce.

Jak jednak podają pewne źródła, Amerykanie zdecydowali się obrać zupełnie inną drogę, tworząc praktycznie nowy zespół, pozostawiając w nim tylko mixwella. Poza Hiszpanem, znaleźć mieliby się w nim Aleksi "allu" Jalli, Adam "friberg" Friberg oraz Emil "Magisk" Reif, którzy niedawno zostali wyrzuceni odpowiednio z FaZe Clanu, Ninjas in Pyjamas i North. Ostatni slot przypadłby natomiast w udziale reprezentującemu PENTA Sports Kevinowi "HSowi" Tarnowi.

Co ciekawe, cała drużyna miałaby pozostać w Europie. To z kolei rodzi pewne pytania na temat miejsca, które OpTic zajmowało dotychczas w ESL Pro League – w opublikowanym regulaminie możemy wyczytać, że ESL zastrzega sobie prawo do odebrania zespołowi licencji, jeśli ten utraci kilku graczy. A taka sytuacja miałaby miejsce w tym wypadku.

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, skład OpTic Gaming będzie prezentować się następująco:

  • Óscar "mixwell" Cañellas
  • Aleksi "allu" Jalli
  • dam "friberg" Friberg
  • Emil "Magisk" Reif
  • Kevin "HS" Tarn