Zgodnie z przewidywaniami OpTic Gaming przedstawiło nam swój nowy, międzynarodowy skład. Północnoamerykańska organizacja skupiła wokół siebie trzech znanych zawodników, którzy ostatnimi czasy z różnych powodów znaleźli się na bezrobociu.

Bez wątpienia największą renomą ze świeżo pozyskanych pochwalić się może Adam "friberg" Friberg. Żywa legenda Ninjas in Pyjamas to triumfator jednego Majora oraz finalista czterech kolejnych. Ponadto Szwed zgromadził na swoim koncie szereg innych prestiżowych trofeów, ale od kilku miesięcy, tak jak cały NiP, nie prezentował się najlepiej. Ten brak formy spowodował zresztą, że po prawie pięciu latach friberg zmuszony był rozstać ze swoją dotychczasową ekipą, by szukać szczęścia gdzie indziej.

Kolejnym graczem jest niechciany w North Emil "Magisk" Reif. Nastoletni Duńczyk jest znany ze swoich bardzo wysokich umiejętności, jak i z uwagi na toksyczne momentami zachowania. Poza nim do OpTic zawitał również Aleksi "allu" Jalli, którego kilka dni temu bez żalu odstrzelono w FaZe Clanie kosztem Ladislava "GuardiaNa" Kovácsa.

Z dotychczasowego składu w podstawie utrzymał się tylko Óscar "mixwell" Cañellas. Z kolei Keith "NAF" Markovic co prawda pozostał w organizacji, ale tylko w roli zmiennika. Zresztą, z uwagi na to, że jak dotychczas nie zakontraktowano piątego zawodnika, Kanadyjczyk i tak będzie miał okazję wystąpić w pierwszej kolejce 6. sezonu ESL Pro League.

W tej sytuacji skład OpTic Gaming prezentuje się następująco:

  • Óscar "mixwell" Cañellas
  • Adam "friberg" Friberg
  • Emil "Magisk" Reif
  • Aleksi "allu" Jalli
  • Chet "ImAPet" Singh – trener
  • Keith "NAF" Markovic – rezerwa