STS
fot. ESL

Team 1 będzie reprezentował barwy Illuminar Gaming!

Illuminar Gaming wraca do żywych! Przez ostatnich kilka dni entuzjaści polskiej sceny esportowej oczekiwali na ogłoszenie kto będzie reprezentował barwy iHG. W internecie niejednokrotnie pojawiały się pogłoski, jakoby występujący w 15. sezonie ESL Mistrzostw Polski Team 1 miał dołączyć właśnie do tej organizacji. Dziś włodarze iHG potwierdzili te plotki.

Broniący tytułu ESL Mistrza Polski zawodnicy będą reprezentować barwy Illuminar Gaming wyłącznie do końca trwania piętnastego sezonu zmagań. Następnie po jego zakończeniu obie strony najprawdopodobniej zakończą współpracę, a jeśli drużynie uda się stanąć na najwyższym stopniu podium i zdobyć miejsce w Challenger Series Qualifier, pozostanie ono w rękach zawodników.

Oto jak skomentował transfer head manager iHG, Grzegorz „PanStone” Kamiński:

ESL Mistrzostwa Polski to najbardziej prestiżowe rozgrywki na krajowym podwórku i to właśnie dzięki nawiązaniu współpracy z Team 1 będziemy jego częścią. Dla każdego partnera, sponsora organizacji, dzierżenie tytułu Mistrza Polski to bardzo ważny aspekt marketingowy, tylko trzeba go jeszcze wywalczyć! Zdajemy sobie sprawę, że każdy z zawodników Team 1 ma aspiracje do grania w Europie, dlatego też nasza współpraca obejmuje tylko ESL Mistrzostwa Polski, a ewentualny slot w kwalifikacjach do Challenger Series pozostawimy w rękach zawodników. To właśnie oni ciężko pracowali przez większość sezonu, by być tu gdzie są. Jak będzie wyglądało iHG po Mistrzostwach Polski? Wspólnie z nowym właścicielem i inwestorem daliśmy sobie 6 miesięcy na zbudowanie zespołu, który zdominuje polskie podwórko i powalczy w Europie. Czy będą to znani i doświadczeni zawodnicy? Czy może młoda krew? Czas pokaże.

Skład Illuminar Gaming na ESL MP prezentuje się następująco:

  • Toplaner – Marcin „IceBeasto” Lebuda
  • Jungler – Wojciech „Tabasko” Kruza
  • Midlaner – Sebastian „Sebekx” Smejkal
  • Marksman – Paweł „Woolite” Pruski
  • Support – Paweł „delord” Szabla
  • Analityk – Mateusz „LoczeQ” Ruszczyk
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QWC 2017: clawz triumfuje w turnieju indywidualnym i drużynowym

Minionej nocy Nikita "clawz" Marchinsky zagrał na nosie wszystkim dinozaurom Quake'a. Najmłodszy, bo zaledwie 19-letni półfinalista turnieju indywidua...