Majer Space Soldiers
fot. ESL/Adela Sznajder

Space Soldiers i compLexity z awansem na DreamHack ASTRO Open Montreal 2017

Minionej nocy poznaliśmy dwie ekipy, które pojawią się na wrześniowym DreamHack ASTRO Open Montreal 2017 dzięki swojej postawie w eliminacjach. Do grona uczestników dołączyły Space Soldiers z Europy oraz compLexity Gaming z Ameryki Północnej.

Dla Cana „XANTARESa” Dörtkardeşa zawody w Kanadzie będą drugim w tym roku tak prestiżowym lanem. Wcześniej Turcy mieli okazję zaprezentować się szerszej publiczności podczas ESL One Cologne 2017, ale tamtego występu nie wspominają raczej zbyt dobrze. Ekipa znad Bosforu zaczęła wówczas nieźle, bo od niespodziewanej wygranej nad SK Gaming, jednakże potem przegrała kolejne trzy mecze, przez co odpadła już w fazie grupowej.

Z kolei w compLexity rok minął po znakiem zmian personalnych. Niemniej ciągłe roszady nic jak dotychczas nie dały, zaś zespół nadal nie prezentuje się tak, jak wszyscy by tego oczekiwali. Jeszcze na początku roku północnoamerykański skład pojawił się na DreamHack Masters Las Vegas 2017, ale tam szybko pożegnał się z rywalizacją z dwiema porażkami na koncie. Lepiej było już niespełna miesiąc temu na Fragadelphia 11, gdzie drużyna zajęła 4. miejsce, ale nie można zapominać, że tam poziom sportowy nie stał na specjalnie wysokim poziomie.

Na ten moment lista uczestników zawodów wygląda następująco:

Cloud9 compLexity Gaming Counter Logic Gaming
Immortals North Space Soldiers

Wolne pozostały jeszcze dwa miejsca, które zostaną przydzielone przez organizatorów za pośrednictwem bezpośrednich zaproszeń. DreamHack ASTRO Open Montreal 2017 odbędzie się między 8 a 10 września, zaś jego łączna pula nagród osiągnie kwotę 100 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
H2k-Gaming Odoamne Jankos

Znamy uczestników i harmonogram LCS EU 2017 Regional Qualifier

Poznaliśmy już dwie drużyny, które z pewnością będą reprezentować Europę na tegorocznych Mistrzostwach Świata w LoL-a. Misfits oraz G2 Esports, bo o n...

>