STS

Zwycięstwo Zaprzęgu na koniec zmagań grupowych ESL MP

Ostatni mecz fazy grupowej za nami. W meczu Sneaky FoxEZ z Zaprzęgiem zwyciężyli ci drudzy. Przegrywając pierwszą mapę w serii „Lisy” utraciły szansę na grę w play-offach. Ostatnie miejsce w fazie pucharowej zdobyli gracze Teamu Paper.

Sneaky FoxEZ 1 : 2 Zaprzęg

Obydwie drużyny w początkowych minutach skoncentrowały się na różnych liniach. Obiektem zainteresowania „Lisów” była górna aleja, natomiast Zaprzęg dominował na midzie i bocie. Mimo przewagi Satera nad swoim rywalem, toplaner SF zdecydował się uczestniczyć w walkach drużynowych swoim Jaxem, zamiast skupić się na splitpushu. Plan ten spalił na panewce – kolejne fragi wędrowały na konto ZG. Już w 20. minucie Sneaky FoxEZ zostało unicestwione po raz pierwszy, a dwie minuty później Baron wpadł w ręce zespołu Pyrki. Od tego momentu zepchnięte do głębokiej defensywy SF musiało czekać na błąd rywali, aby liczyć na powrót do gry. Niestety, to „Lisy” popełniały kolejne błędy i w efekcie ułatwili swoim rywalom dotarcie do Nexusa, który padł w w 32. minucie.

W tym momencie Sneaky FoxEZ utraciło wszelkie nadzieje na grę w play-offach. Zaprzęg również nie miał co liczyć na awans w tabeli, dzięki czemu obydwie drużyny zagrały nieco bardziej widowiskowo. Od początku drugiej bitwy akcja toczyła się na wszystkich liniach. W ciągu pierwszych dziesięciu minut oglądaliśmy aż 18 zabójstw. Grając „na luzie” Sneaky FoxEZ radziło sobie całkiem nieźle w pierwszych minutach i choć Baron trafił w ręce Zaprzęgu, „Lisy” nie dały sobie odebrać zwycięstwa w tej potyczce. Po 24 minutach zmagań wyrównali stan serii.

Spotkanie nie straciło na tempie w decydującej bitwie na Summoner’s Rift. Tym razem jednak bezbłędnie w pierwszych minutach radzili sobie zawodnicy Zaprzęgu. Jedyną szansę na zwycięstwo „Lisy” mogły pokładać w Saterze i jego Renektonie, jednak gdy po drugiej stronie mapy Cassiopeia ma ponad 10 zabójstw i tylko jeden zgon, raczej trudno liczyć na triumf. Ostatecznie zgodnie z oczekiwaniami zwyciężył Zaprzęg. Po 35-minutowej batalii, w której oglądaliśmy ponad 80 zabójstw, ZG pokonał ostatecznie Sneaky FoxEZ.

Razem z końcem pierwszej mapy poznaliśmy również pary ćwierćfinałowe ESL Mistrzostw Polski. O miejsca w półfinałach powalczą Team DPD z Zaprzęgiem oraz Katastrofa Awionetki z Teamem Paper. Ćwierćfinały zostaną rozegrane już w następnym tygodniu. Więcej informacji na temat ESL MP znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL MP: byli gracze Pompa Team zdecydowanie lepsi od Izako Boars

ex-Pompa Team Black zakończył swój udział w fazie grupowej ESL Mistrzostw Polski dwoma zwycięstwami przeciwko Izako Boars, dzięki czemu zajął czwarte...