fot. ESEA

Byli gracze iBUYPOWER wystartują w 26. sezonie ESEA Premier

Po decyzjach najpierw ESL, a potem także DreamHacka wydawało się tylko kwestią czasu, aż zbanowani byli gracz iBUYPOWER zdecydują się powołać do życia nowy zespół. I wreszcie jest – drużyna otrzymała nazwę GX i będzie można ją oglądać w 26. sezonie północnoamerykańskiej ESEA Premier.

Trzon ekipy tworzyć będzie trójka zawodników w przeszłości związana z iBB, czyli Sam „DaZeD” Marine, Braxton „swag” Pierce oraz Keven „AZK” Lariviere. Do wyżej wymienionej trójki dołączyli Michael „dapr” Gulino, który jeszcze dwa dni temu wystąpił w barwach Denial eSports, oraz znany m.in. z Rush oraz RONIN Matt „Pollo” Wilson.

Jak w opublikowanym przez siebie vlogu przyznał DaZeD, prowadzone były już pewne rozmowy z potencjalnymi inwestorami, ale ostatecznie postanowiono dać sobie jeszcze czas na znalezienie organizacji. Amerykanin nie ma także żadnych konkretnych oczekiwań względem powołanego przez siebie składu i w najbliższym czasie chce po prostu przyglądać się jego rozwojowi:

Zobaczymy jak nam pójdzie w tym sezonie. Zobaczymy, gdzie uda nam się dotrzeć i jak szybki będzie nasz progres – przyznał Marine. – Przede wszystkim przekonamy się czy mamy jeszcze tę motywację, by nadal grać – dodał.

Nowy skład GX prezentuje się następująco:

  • Sam „DaZeD” Marine
  • Braxton „swag” Pierce
  • Keven „AZK” Lariviere
  • Michael „dapr” Gulino
  • Matt „Pollo” Wilson

26. sezon północnoamerykańskiej ESEA Premier wystartuje już w ostatnią niedzielę września. Poza GX zobaczymy tam również takie drużyny, jak m.in. CLG Academy, Gale Force Esports czy też Rise Nation. Stawką będzie jedno miejsce w 7. sezonie ESL Pro League, a także dwa sloty w barażach.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro pokonane! mouz w finale ESG Tour Mykonos 2017!

Niestety Virtus.pro przegrywa w półfinale ESG Tour Mykonos 2017! Polacy po trzymapowym thrillerze okazali się gorsi od mousesports, które to jutro zag...