fot. DreamHack

EnVyUs i OpTic triumfują w kwalifikacjach do IEM Oakland 2017!

Fnatic, North i mousesports – takich rywali musiał pokonać Team EnVyUs w zamkniętych europejskich eliminacjach, by wywalczyć przepustkę na przystanek Intel Extreme Masters w Oakland. Z kolei OpTic Gaming, zwycięzca północnoamerykańskich kwalifikacji, wygrywał kolejno z Torqued, NRG Esports i Renegades.

EnVyUs rywalizację rozpoczęło od starcia z Fnatic, gdzie na wybranej przez drużynę Vincenta „Happy’ego” Schopenhauera mapie – Cobblestone – potrzebna była dogrywka. W tej więcej zimnej krwi zachowała francuskojęzyczna formacja, która w decydującej fazie rywalizacji straciła tylko jedną rundę. Na Cache’u przewaga EnVyUs była wyraźniejsza – zespół wygrał do 10 i awansował do półfinału. W nim rywalem było znajdujące się ostatnio w bardzo dobrej formie North. Dziś Duńczyków stać było tylko na urwanie mapy rozpędzonej drużynie.

W finale EnVyUs spotkało się z mousesports, które po wyraźnej porażce na Inferno było bardzo bliskie wyrównania stanu rywalizacji na Trainie. W pewnym momencie europejska formacja prowadziła już 14:3, jednak niesamowity comeback i trzynaście(!) wygranych rund z rzędu pozwoliło Happy’emu i spółce rozstrzygnąć mecz w dwóch mapach.

Z kolei OpTic Gaming w północnoamerykańskich zmaganiach najpierw trafiło na Torqued. Zespół, którego częścią jest Joshua „steel” Nissan ani na Cache’u, ani na Trainie nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Na pierwszej mapie europejski mix wygrał do 9, a na drugiej do 5. Formacja Kevina „HSa” Tarna więcej problemów miała w drugiej rundzie zamkniętych eliminacji do IEM Oakland 2017, gdzie trafiła na NRG Esports. Rywale OpTic poprzeczkę wystarczająco wysoko zawiesili tylko na pierwszej mapie, na dwóch pozostałych ulegli, kończąc starcie wynikiem 1:2.

Trzecim i jednocześnie ostatnim przeciwnikiem OpTic w eliminacjach byli podopieczni Renegades. Wywodząca się z Australii ekipa znów dotarła do finału i znów przegrała. OpTic i tym razem nie zaczęło najlepiej, bo przegrało na Cache’u 14:16. Dwa kolejne starcia – odpowiednio na Overpassie i Trainie – były jednak kontrolowane przez zespół Emila „Magiska” Reifa, co dało mu awans na listopadowy turniej.

Lista uczestników IEM Oakland 2017 prezentuje się następująco:

Astralis Cloud9 FaZe Clan G2 Esports
Gambit Esports Immortals Team Liquid The MongolZ
Ninjas in Pyjamas SK Gaming Team EnVyUs OpTic Gaming
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jayzwalkingz i mokeN w nowym składzie Epsilon eSports

Epsilon eSports oficjalnie potwierdziło plotki, które pojawiały się już od jakiegoś czasu. Belgijska organizacja ogłosiła właśnie nowy, w pełni szwedz...