Ostatni półfinalista Worlds 2017 wyłoniony. Po raz kolejny oglądaliśmy wyrównany ćwierćfinał, do którego rozstrzygnięcia potrzeba było aż pięciu starć. Choć Cloud9 miało zwycięstwo w zasięgu ręki, ostatecznie zwyciężył Team WE. Tym samym z zawodami pożegnała się ostatnia drużyna z zachodu. Team WE z kolei powalczy o finał z Samsung GALAXY.

Ćwierćfinał #4 - Niedziela, 22 października
10:00 Team WE 3 : 2 C9 Cloud9 Bo5

Już pierwsze spotkanie na Summoner's Rift było bardzo wyrównanym widowiskiem. Dopiero po 55 minutach zażartej batalii Team WE zadał decydujący cios, choć przez zdecydowaną większość czasu obydwie drużyny szły łeb w łeb. W drugiej grze w większości chiński skład radził sobie lepiej w pierwszych minutach, ale lepsza kontrola Baronów przez C9 zapewniła im wyrównanie w serii.

Starcie numer trzy było kontrolowane w największym stopniu przez duet C9 z dolnej alei. Sneaky z każdą minutą powiększał swoją przewagę nad rywalem z linii, a w teamfightach pokazywał prawdziwy pazur. Jeszcze przed upływem 25 minuty Cloud9 zwyciężył trzecią bitwę. Team WE nie zamierzał jednak poddać się bez walki. Po pół godziny gry dominacji nad ekipą z NA wyrównali rezultat serii.

Choć w pierwszych minutach piątego pojedynku C9 lepiej radził sobie w walce, nieustanna presja 957 na wieżach utrzymywała wyrównany stan złota. Dopiero po zdobyciu pierwszego Nashora w 22. minucie Team WE wyszedł na wyraźne prowadzenie. Od tego momentu to reprezentanci LPL dyktowali tempo gry. Po jedenastu minutach defensywy w wykonaniu C9 szanse formacji z Ameryki na półfinał zostały ostatecznie przekreślone.

Tym samym poznaliśmy obydwie pary półfinałowe. O pierwsze miejsce w finale powalczą SK telecom T1 oraz Royal Never Give Up, natomiast w drugim półfinale w szranki staną Team WE oraz Samsung GALAXY. Pierwszy z nich zostanie rozegrany w najbliższą sobotę. Drugiego finalistę poznamy dzień później.

Więcej informacji na temat Worlds 2017 znajdziecie w naszej relacji tekstowej.