STS
fot. WESG

Team Kinguin pokonuje Movistar Riders! Polacy w finale ESL Clash of Nations

Team Kinguin wygrywa półfinałowy pojedynek na ESL Clash of Nations 2017! Polacy pokonali Movistar Riders i awansowali do wielkiego finału zawodów w Hiszpanii! Team Kinguin 2:0 Movistar Riders – Mirage 16:11, Overpass 16:14 Na „dzień dobry” znaleźliśmy się na Mirage’u, mapie wybranej przez Polaków. Zawodnikom Kinguin przyszło zacząć po stronie broniącej. Trzeba przyznać, że podopieczni […]

Team Kinguin wygrywa półfinałowy pojedynek na ESL Clash of Nations 2017! Polacy pokonali Movistar Riders i awansowali do wielkiego finału zawodów w Hiszpanii!

  • Team Kinguin 2:0 Movistar Riders – Mirage 16:11, Overpass 16:14

Na „dzień dobry” znaleźliśmy się na Mirage’u, mapie wybranej przez Polaków. Zawodnikom Kinguin przyszło zacząć po stronie broniącej. Trzeba przyznać, że podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego świetnie odpierali ataki swoch hiszpańskich oponentów. Skuteczna obrona zapewniła naszym rodakom prowadzenie 11:4. Movistar Riders wygrało co prawda drugie pistole, ale Kinguin błyskawicznie odpowiedziało udanym forcem. Słaba ekonomia zawodników z Półwyspu Iberyjskiego pozwoliła ekipie Grzegorza „SZPERO” Dziamałka na szybkie doprowadzenie do wyniku 15:6. W tym momencie do gry wrócili jednak Hiszpanie. Ci zaczęli skutecznie utrudniać życie Polaków. Biało-czerwoni zwyciężyli dopiero 16:11.

Więcej problemów Polacy mieli mieć na Overpassie, na którego postawili gracze Movistar Riders. Jak się jednak okazało, i tu Kinguini znakomicie sobie radzili. Raz jeszcze nasi rodacy pokazali swoim oponentom, jak grać w obronie. Tym razem punktowali jeszcze lepiej niż na Mirage’u – pierwszą część batalii kończyli z 9-punktową przewagą. Jednak Karol „rallen” Rodowicz i jego kompani zdecydowanie więcej problemów mieli po zmianie stron. Movistar Riders zaczęło seryjnie wygrywać kolejne potyczki, sukcesywnia nadrabiając straty. Remis w końcu stał się faktem – na tablicy wyników pojawiło się 14:14. W decydującym momencie to jednak Polacy wyprowadzili dwa decydujące ciosy, kończąc mecz wynikiem 16:14.

Przed nami już tylko wielki finał ESL Clash of Nations 2017, który wystartuje za kilkanaście minut. Na pojedynek o mistrzostwo hiszpańskiego turnieju zapraszamy do ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Veggie

Veggie wznawia karierę trenerską i dołącza do Illuminar Gaming!

Od kilku dni entuzjaści polskiej sceny League of Legends spekulują na temat tego, kto wcieli się w rolę trenera Illuminar Gaming. Organizacja nareszci...