Emocje związane z EPICENTER 2017 już za nami. Jak już wiemy po końcowy triumf sięgnęło SK Gaming, które w wielkim finale pokonało 3:2 Polaków z Virtus.pro. Nie ma się więc co dziwić, że serwis HLTV tytuł MVP całej imprezy przyznał reprezentantowi zwycięzców, Marcelo "coldzerze" Davidowi.

22-latek w typowym dla siebie stylu zdominował całe zmagania, będąc niekwestionowanym najlepszym zawodnikiem petersburskiego turnieju. David tylko raz pozwolił sobie na słabszy moment, wypracowując rating 0,82 podczas pierwszej mapy rozgrywanej przeciwko FaZe Clanowi. Jako że przyroda nie znosi próżni, Brazylijczyk odbił to sobie już kilkadziesiąt minut później na Overpassie, praktycznie w pojedynkę gromiąc tego samego rywala 16:2 i osiągając indywidualny rezultat 2,29. Także w wielkim finale coldzera wielokrotnie sam pacyfikował poczynania VP i to w dużej mierze dzięki jego postawie SK mogło cieszyć się z wygranej.

Dla coldzery to już siódme tego typu wyróżnienie w karierze. Wcześniej wybierany był najbardziej wartościowym graczem także podczas MLG Columbus 2016. finałów 3. sezonu ESL Pro League, ESL One Cologne 2016, cs_summit 2017, Intel Extreme Masters Sydney 2017 oraz DreamHack ASTRO Open Summer 2017.