Dość nieoczekiwanie Fnatic dwukrotnie ograło FaZe Clan, dzięki czemu szwedzka formacja została pierwszą ekipą z Europy, która awansowała na światowe finały 6. sezonu ESL Pro League. Do zapewnienia sobie miejsca na imprezie w Odense zbliżyło się także Astralis, które odniosło dwa zwycięstwa przeciwko Natus Vincere.

Jednak zanim do walki o punkty przystąpiły jedne z najlepszych formacji Starego Kontynentu, ostatni zryw w walce o offline’owe finały zaliczyły mousesports oraz HellRaisers. Obie ekipy do dwumeczu podchodziły z taką samą liczbą punktów i przez to – takimi samymi małymi szansami na wdarcie się do czołowej szóstki tabeli. Podział punktów sprawił, że ani jedni, ani drudzy nie mogą być do końca szczęśliwi i najpewniej żadna z tych międzynarodowych formacji nie powalczy o poważne pieniądze w Danii.

Inaczej ma się sprawa Fnatic, które w decydującej fazie sezonu zasadniczego odskoczyło faworyzowanemu FaZe Clanowi. Zwycięzcy ESL One New York 2017 nie pomógł Olof „olofmeister” Kajbjer, który choć w starciach ze swoimi byłymi kolegami z drużyny prezentował się nieźle, to jego dobra gra nie przełożyła się na wywalczenie choćby jednego oczka. Dwa zwycięstwa Szwedów pozwoliły im jako pierwszej drużynie z Europy na wywalczenie awansu na finały, a FaZe – mimo porażek – także powinno być spokojne o zakończenie tej części rozgrywek w czołowej szóstce.

Wpadkę europejskiego superteamu wykorzystało Astralis, które dwukrotnie ograło czerwoną latarnię ligi, Natus Vincere. Wczorajszy dwumecz był pierwszą okazją do tego, by zobaczyć Na`Vi z Denisem „electronicem” Sharipovem w składzie. Rosjanin zaliczył cichy występ na Nuke’u, jednak na Inferno pokazał próbkę swoich umiejętności, przez co Duńczycy do triumfu potrzebowali dogrywki. Astralis, choć ma dwa spotkania rozegrane mniej, traci do FaZe zaledwie dwa oczka i scenariusz, w którym Skandynawowie wyprzedzają w tabeli ekipę Finna „karrigana” Andersena jest jak najbardziej realny.

Komplet wyników wczorajszych meczów prezentuje się następująco:

8 listopada
19:00 mousesports 16:6 HellRaisers Mirage
20:10 HellRaisers 16:10 mousesports Inferno
21:20 FaZe Clan 7:16 Fnatic Mirage
21:20 Natus Vincere 4:16 Astralis Nuke
22:30 Fnatic 16:12 FaZe Clan Cache
22:30 Astralis 19:15 Natus Vincere Inferno

Walka o kolejne przepustki na finały EPL będzie kontynuowana dziś od 19:00. Przebieg sezonu zasadniczego europejskiej sekcji rozgrywek możecie śledzić w naszej relacji tekstowej (kliknij).