STS
Elazer
fot. Jennika Ojala / DreamHack

Wszyscy trzej Polacy awansują do drugiej fazy HomeStory Cup XVI

Mikołaj „Elazer” Ogonowski, Szymon „Guru” Nieciąg i Grzegorz „MaNa” Komincz bez większych problemów awansowali do drugiej fazy grupowej HomeStory Cup XVI. Zawody organizowane w Krefel są pierwszymi, które odbywają się na najnowszym, testowanym wciąż patchu do StarCraft 2, dzięki czemu mogło dojść do kilku niespodziewanych wyników. Z turniejem pożegnali się już m.in. Neeb, który w […]

Mikołaj „Elazer” Ogonowski, Szymon „Guru” Nieciąg i Grzegorz „MaNa” Komincz bez większych problemów awansowali do drugiej fazy grupowej HomeStory Cup XVI. Zawody organizowane w Krefel są pierwszymi, które odbywają się na najnowszym, testowanym wciąż patchu do StarCraft 2, dzięki czemu mogło dojść do kilku niespodziewanych wyników. Z turniejem pożegnali się już m.in. Neeb, który w sezonie 2017 notował zdecydowanie najlepsze wyniki spośród wszystkich Foreignerów, a także dwaj Koreańczycy: Patience i MMA.

Elazer i Guru awansowali do drugiego etapu tracąc w swoich grupach tylko po jednej mapie. Reprezentant Team QLASH gładko pokonał Stephano i Harstema, natomiast Guru najpierw sensacyjnie zdeklasował Neeba, a następnie, w jeszcze lepszym stylu, pokonał uThermala. W wieczornej kolejce spotkań MaNa rozpoczął rywalizację od porażki z Lambo. Na szczęście udało mu się utrzymać w grze bezproblemowo eliminując Patience’a. Następnie, w meczu o drugie miejsce, zdołał zrewanżować się Niemcomi, choć nie obyło się bez nerwów, gdyż pojedynek zakończył się wynikiem 3:2.

Drugiego dnia HomeStory Cup XVI rozegrane zostaną pozostałe mecze grup E-H. Dziś o awans do kolejnej fazy będą rywalizować m.in. Stats, Zest, ShoWTimE czy Scarlett. Tuż po zakończeniu zaplanowanych spotkań odbędzie się losowanie grup drugiej fazy, w której czekają już Polacy. Anglojęzyczna transmisja dostępna będzie na oficjalnym kanale TaKeTV, a mecze komentować będą także sami zawodnicy biorący udział w rozgrywkach. Polski stream prowadzony zaś będzie na kanale EmStarCraft.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finał europejskiej ligi Wargaming.net na żywo w Katowicach!

ESL i Wargaming mają przyjemność poinformować, że już w przyszłą niedzielę (19.11.2017) odbędzie się finał europejskiej ligi esportowej w World of Tan...