Przed kilkunastoma minutami dobiegł końca inauguracyjny dzień rywalizacji iBUYPOWER Masters 2017. Jako pierwsi awans do półfinałów zapewnili sobie zawodnicy Renegades oraz Teamu Liquid. Ekipy te swoich kolejnych rywali poznają dopiero dziś wieczorem.

Triumfatorzy niedawnego SL i-League Shanghai Invitational 2017 okazali się najlepsi w zbiorze A. Renegades w pierwszej rundzie pewnie, bo wynikiem 16:8, wygrało z Luminosity Gaming, a w drugiej, po zdecydowanie bardziej zaciętym starciu, które zakończyło się rezultatem 16:14, pokonało Cloud9, zapewniając sobie awans. C9 o miejsce w play-offach zagra z NRG Esports, które w meczu przegranych ograło po dogrywce Luminosity. Obie ekipy miały się już okazję spotkać na iBUYPOWER Masters 2017 w pierwszej rundzie. Wówczas lepsi byli zawodnicy spod znaku dziewiątej chmury.

Pierwszą lokatę w zbiorze oznaczonym literą B zapewnili sobie natomiast podopieczni Teamu Liquid. Jonathan "EliGE" Jablonowski i spółka na początek swojej rywalizacji rozprawili się z Misfits po dogrywce, a następnie o awans zagrali z OpTic. Europejski skład musiał uznać wyższość amerykańskiej formacji i to ona uzyskała promocję do 1/2 finału. Zespołowi ze Starego Kontynentu o miejsce w play-offach przyjdzie rywalizować z zawodnikami Misfits, którzy przed odpadnięciem z odbywającego się w Santa Ana turnieju uchronili się, pokonując i eliminując Counter Logic Gaming.

Zmagania w ramach iBUYPOWER Masters 2017 powrócą dziś wieczorem. Harmonogram drugiego dnia rywalizacji przedstawia się następująco:

12 listopada
18:00 NRG Esports vs Cloud9 BO1
19:15 Misfits vs OpTic Gaming BO1
20:30 półfinał #1 BO3
23:30 półfinał #2 BO3
13 listopada
02:30 Wielki finał BO3

Zawody możecie oglądać tutaj. Pula nagród iBUYPOWER Masters 2017 to 100 000 dolarów, z czego na konto triumfatora trafi połowa tej kwoty.