G2 Zven, Mithy
fot. Riot Games

Team SoloMid nowym pracodawcą Zvena i Mithy’ego?

Kolejne doniesienia dotyczące potencjalnego transferu na scenie League of Legends. Tym razem możemy mówić wręcz o bombie transferowej. Według informacji pozyskanych przez Per Sources, z G2 Esports pożegna się dotychczasowy duet z dolnej linii – Jesper „Zven” Svenningsen oraz Alfonso „Mithy” Aguirre Rodriguez. Ich nowych domem miałby być mistrz północnoamerykańskich rozgrywek – Team SoloMid.

Tym samym z TSM rozstaliby się dwaj klasowi zawodnicy, czyli Yiliang „Doublelift” Peng i Vincent „Biofrost” Wang. Ich potencjalne odejście byłoby bardzo zaskakujące, biorąc pod uwagę, że kontrakty obydwu zawodników są ważne aż do listopada 2019 roku. W barwach TSM Doublelift dwa razy zdobył tytuł mistrza NA LCS, natomiast jego kolega z alei triumfował trzykrotnie. Razem również reprezentowali TSM podczas dwóch ostatnich edycji Worlds. Rezultaty TSM podczas Mistrzostw Świata były jednak dalekie od ideału.

Zven oraz Mithy ogłosili status wolnych agentów pod koniec października tego roku. Ich kontrakty wygasły 10 listopada, jednak nie mogą zostać zakontraktowani przez nową drużynę przed otwarciem okna transferowego. Według informacji z oficjalnej bazy danych, ważną umowę z G2 Esports ma na chwilę obecną wyłącznie jej midlaner, Luka „Perkz” Perković.

Iskrą, która rozpaliła w duńsko-hiszpańskim duecie chęć transferu na drugą stronę Atlantyku mogła być nowa struktura północnoamerykańskich rozgrywek. Od sezonu 2018 NA LCS będzie rozgrywane w systemie franczyzowym zapewniającym organizacjom (oraz zawodnikom) stabilizację finansową dzięki rezygnacji z relegacji. Więcej o odmienionej strukturze NA LCS przeczytacie pod tym adresem.

Team SoloMid nie odniósł się do tych doniesień na prośbę autora artykułu.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Michał "Nisha" Jankowski

Kinguin pewne udziału w play-offach Perfect World Masters!

Mamy bardzo dobre informacje dla fanów polskiej sceny Doty 2. Team Kinguin mimo że przez wielu skazywany był na porażkę w Perfect World Masters, już z...