Za nami play-offy 13. sezonu LVP SuperLiga Orange, w których mieliśmy okazję oglądać aż czterech Polaków. W wielkim finale spotkali się jednak Oskar "SelfMadeMan" Boderek grający na co dzień w trykocie MAD Lions E.C. oraz występujący dla Giants Only The Brave Jakub "jactroll" Skurzyński. Ostatecznie po niesamowicie zaciętej serii pięciu starć triumfatorem finałów okazał się drugi z nich.

Giants Only The Brave 3 : 2 MAD Lions E.C.

Pierwsza rozgrywka była piekielnie wyrównana. Obydwie formacje szły łeb w łeb i w zasadzie do późnej fazy potyczki trudno było jasno określić prowadzącą piątkę. W okolicach 40. minuty Giants zdołało zgarnąć Barona, dzięki świetnej kontroli wizji. MAD Lions w zemście zgładziło Th3Antonio i ruszyło w kierunku Starszego Smoka. Niemniej jednak w tym samym czasie jactroll i Minitroupax dokonali fantastycznego backdoora, dając tym samym zwycięstwo swojej ekipie.

Po krótkiej przerwie mogliśmy delektować się niesamowitymi zagrywkami we wczesnej fazie gry ze strony SelfMadeMana. Polak co chwilę pojawiał się na poszczególnych liniach i zgarniał zabójstwa jedno za drugim. MAD Lions prowadziło aż do pierwszej walki drużynowej o Piekielnego Smoka. Wtedy też do głosu doszło Giants, które od tamtego momentu zaczęło kontrolować sytuację na mapie. Jactroll i jego kompani nie dali sobie wyrwać wygranej z rąk i bez większych problemów doprowadzili do wyniku 2:0.

W kolejnym starciu MAD Lions raz jeszcze świetnie spisało się we wczesnej fazie. Tym razem jednak nie dali sobie odebrać prowadzenia i konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Już w 22. minucie SelfMadeMan i reszta mieli ponad dziesięć tysięcy sztuk złota więcej od przeciwników, co dodatkowo potęgowało wzmocnienie Barona Nashora. Giants nie miało najmniejszych szans na obronę swojej bazy i musiało uznać wyższość "Lwów".

Czwarta batalia była łudząco podobna do poprzedniej. Podopieczni Araneae raz jeszcze zdominowali Giants w pierwszych kilkunastu minutach gry i rewelacyjnie radzili sobie pod względem makro. Gilius i reszta nie byli w stanie nawiązać równej walki, przez co coraz bardziej odstawali w złocie od rywali. Koniec końców Giants zdecydowało się postawić wszystko na jedną kartę i zabić Nashora, ale na miejscu pojawił się SelfMadeMan, który w ostatniej sekundzie zgarnął wzmocnienie dla swojej formacji. Wykończenie przeciwnika było dla MAD Lions jedynie kwestią czasu.

Decydujący mecz należał już do Giants Only The Brave. Jiizuke i spółka namieszali w swojej kompozycji, co umożliwiło im lepszy start. Już po kilkunastu minutach potyczki widać było sporą różnicę w złocie na niekorzyść MAD Lions. Ostatecznie Giants potrzebowało tylko jednej wygranej walki drużynowej, aby wedrzeć się do bazy przeciwnika i zniszczyć jego Nexus. Okazja ta nadarzyła się w 26. minucie, kiedy MAD Lions zostało wyłapane na środkowej alejce.

Klasyfikacja końcowa play-offów 13. sezonu LVP SuperLiga Orange:

1. Giants Only The Brave
2. MAD Lions E.C.
3-4. Movistar Riders, ASUS ROG Army

Tytuł najbardziej wartościowego zawodnika całego 13. sezonu LVP SuperLiga Orange otrzymał niemiecki dżungler Erberk "Gilius" Demir. Start kolejnego sezonu hiszpańskiej ligi zaplanowany został na 28 stycznia 2018 roku.