fot. fb.com/unicornspro

Codwise Unicorns: Jesteśmy pewni, że nasi zawodnicy grali czysto

Kilka dni temu głośno zrobiło się na temat Codewise Unicorns, ale niestety powodem tejże popularności nie była fantastyczna gra polskiej ekipy. Zamiast tego sporym echem odbiła się dyskwalifikacja, jaką piątka znad Wisły została ukarana podczas LOOT.BET Holiday Cup, czyli pre-eliminacji do Intel Extreme Masters Katowice 2018.

Sprawa wyglądała następująco – po przejściu kolejnych rywali Codewise zapewniło sobie awans do wielkiego finału online’owych zawodów, w którym zmierzyć się miało z Teamem Spirit. Na kilka godzin przed spotkaniem okazało się jednak, że Polaków na turnieju już nie zobaczymy, gdyż… zostali z niego usunięci. Powodem takiej decyzji organizatorów miało być cheatowanie, którego rzekomo dopuścić się miał Szymon „Crityourface” Pluta.

Od samego początku reszta drużyny stała murem za swoim kolegą, zapewniając, że ban został przyznany bezpodstawnie, zaś UCC, które zajmowało się LOOT.BET Holiday Cup, nie trudziło się nawet przejrzeniem dowodów. Kilka dni później głos zabrała także polska organizacja, która w opublikowanym przez siebie oświadczeniu zapewnia o niewinności swojego gracza, a także zapowiada walkę o swoje dobre imię, która w ostateczności może zakończyć się nawet wejściem na drogę prawną:

– W związku z ostatnimi wydarzeniami podczas LOOT.BET Holiday Cup, tj. dyskwalifikacją Codwise Unicorns z turnieju, w związku z podejrzeniem o stosowanie cheatów, pragniemy oświadczyć, że stawiane zarzuty wobec naszego zespołu są bezpodstawne i nieprawdziwe – napisano w oświadczeniu. – Jesteśmy pewni, że nasi zawodnicy grali czysto i nie oszukiwali podczas gry. W tym momencie skupiamy się na wyjaśnieniu całej sytuacji – staramy się doprowadzić do dialogu z organizatorem LOOT.BET Holiday Cup – rosyjskim UCC w celu wyjaśnienia całego zajścia. W razie takiej konieczności zostaną podjęte także odpowiednie kroki prawne. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy nas wspierają w tym trudnym momencie. Będziemy informować Was na bieżąco – dodano na koniec.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najlepiej zarabiający polscy esportowcy 2017 roku

Rozwój esportu to także coraz większe pieniądze. Cała branża przeszła bardzo długą drogę od swoich narodzin, czyli de facto końcówki lat dziewięćdzies...