Przed nami 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem założona przez Jerzego Owsiaka fundacja będzie zbierać pieniądze na leczenie noworodków i nie będzie w tym osamotniona. Chęć pomocy wyraziło także wiele osób czy firm, w tym także Ninjas in Pyjamas.

Szwedzka organizacja postanowiła przekazać na WOŚP koszulkę, w jakiej na co dzień występują zatrudnieni przez nią gracze. Na tym jednak nie koniec – została ona podpisana przez piątkę zawodników oraz trenera dywizji Counter-Strike: Global Offensive. Oznacza to, że fani CS-a mają okazję zakupić trykot z autografami tak legendarnych esportowców, jak Patrik "f0rest" Lindberg czy też Christopher "GeT_RiGhT" Alesund.

W momencie pisania tego artykułu cena koszulki NiP-u w rozmiarze L wynosiła 375 złotych. Licytacja, którą znaleźć można POD TYM ADRESEM, potrwa do 19 stycznia do godziny 18:15, zaś całość dochodów przekazana zostanie na poczet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


To nie pierwszy raz, kiedy podmioty związane z esportem decydują się wesprzeć ogólnokrajową charytatywną inicjatywę. W przeszłości wraz z WOŚP grały także ESL Polska, które zaoferowało szczęśliwemu nabywcy wyjątkowy karnet premium na Intel Extreme Masters Katowice 2017, oraz Miasteczko Multimedialne Sp. z o.o. W tym drugim wypadku do wygrania był tygodniowy bootcamp Parku Technologicznego 3.0 MMC Brainville w Nowym Sączu.