STS
Mata
for. Riot Games

Zawodnicy KT Rolster uczestnikami sztafety ze zniczem olimpijskim

Wielkimi krokami zbliżają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które tym razem odbywać mają się w południowokoreańskim Pjongczangu. Przenoszenie ognia olimpijskiego z Olimpii w miejsce igrzysk ma już ponad osiemdziesięcioletnią tradycję, lecz to pierwszy raz w historii kiedy w oficjalnej sztafecie ze zniczem olimpijskim udział wezmą profesjonalni zawodnicy League of Legends. Zaszczytu tego dostąpi jedna z najlepszych drużyn […]

Wielkimi krokami zbliżają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które tym razem odbywać mają się w południowokoreańskim Pjongczangu. Przenoszenie ognia olimpijskiego z Olimpii w miejsce igrzysk ma już ponad osiemdziesięcioletnią tradycję, lecz to pierwszy raz w historii kiedy w oficjalnej sztafecie ze zniczem olimpijskim udział wezmą profesjonalni zawodnicy League of Legends. Zaszczytu tego dostąpi jedna z najlepszych drużyn LoL-a na świecie, czyli KT Rolster.

W oficjalnej sztafecie pojawić ma się aż 8005 osób, w tym piątka esportowców w składzie: Song „Smeb” Kyung-ho, Go „Score” Dong-bin, Heo „PawN” Won-seok, Kim „Deft” Hyuk-kyu oraz Cho „Mata” Se-hyeong. Reprezentanci KT Rolster poniosą ogień olimpijski przez ulicę stolicy Korei Południowej już 15 stycznia. Każdy z nich przebiegnie ze zniczem około trzy minuty, następnie zostanie on przekazany dalej i będzie kontynuował swoją drogę do Pjongczangu.

Styczność ze zniczem olimpijskim wcześniej mieli również inni profesjonalni gracze. Dziesięć lat temu, przed rozpoczęciem Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, ogień nieśli Li „Sky” Xiaofeng (dwukrotny zwycięzca WCG w Warcraft III), Jang „Moon” Jae Ho (również znany z Warcraft III), a także Lei „Leilei” Shen i Sha „Pj” Junchun (chińscy zawodnicy Starcraft: Brood War).

Międzynarodowy Komitet Olimpijski po raz kolejny angażuje esport w nadchodzące Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Nie tak dawno ogłoszono bowiem, że odbywający się 5-7 lutego Intel Extreme Masters PyeongChang zostanie zorganizowany właśnie przy współpracy z MKOl.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwszy w 2018 roku przystanek DreamHack Masters zawita do Marsylii

Poznaliśmy drugie z miast-gospodarzy, które w 2018 roku gościć będą czołowe drużyny świata w ramach serii DreamHack Masters. Po Sztokholmie przyszłą p...