STS
fot. Turner Sports/ELEAGUE

Najlepsi gracze 2017 roku wg HLTV – 12. EliGE

Po długim oczekiwaniu wreszcie jest – serwis HLTV umieścił na swojej liście najlepszych graczy 2017 roku pierwszego zawodnika rodem z Ameryki Północnej. I to umieścił aż na dwunastym miejscu! Zaszczyt ten spotkał reprezentującego na co dzień barwy Teamu Liquid Jonathana „EliGE’a” Jablonowskiego. Miniony rok, chociaż zakończony bez ani jednego zwycięstwa, można uznać dla Liquid za całkiem […]

Po długim oczekiwaniu wreszcie jest – serwis HLTV umieścił na swojej liście najlepszych graczy 2017 roku pierwszego zawodnika rodem z Ameryki Północnej. I to umieścił aż na dwunastym miejscu! Zaszczyt ten spotkał reprezentującego na co dzień barwy Teamu Liquid Jonathana „EliGE’a” Jablonowskiego.

Miniony rok, chociaż zakończony bez ani jednego zwycięstwa, można uznać dla Liquid za całkiem udany. Ekipa miała swój dobry okres, w trakcie którego zdołała dotrzeć do wielkiego finału najpierw ESG Tour Mykonos 2017, a potem także bardziej prestiżowego ESL One New York 2017. W obu wypadkach sukcesów tych nie byłoby, gdyby nie gra EliGE’a. 20-latek stał się wiodącą postacią swojego zespołu i wespół z Russelem „Twistzzem” Van Dulkenem miał ogromny wpływ na jego wyniki. Dość powiedzieć, że na absolutnie żadnym z rozgrywanych w tym roku turnieju (czy nawet eliminacjach) Jablonowski nie osiągnął ratingu niższego niż 1,00. Nie będzie przesadą napisać, że w ostatnich dwunastu miesiącach nie było zbyt wielu graczy, którzy mieliby tak ogromny wpływ na postawę swojej drużyny, jak EliGE. Teraz przed młodym Amerykaninem oraz jego kolegami zmagania w ramach ELEAGUE Major Boston 2018 i już teraz można być pewnym, że jeśli posiadający polskie nazwisko rifler wstrzeli się z formą to jego koledzy mogą być spokojni co najmniej o awans do fazy nowych legend.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2017 roku poznamy już 18 stycznia. Listę zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
12. Jonathan „EliGE” Jablonowski Team Liquid
13. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
14. Kristian „k0nfig” Wienecke North
15. Markus „Kjaerbye” Kjærbye Astralis
16. Tomáš „oskar” Šťastný mousesports
17. Dauren „AdreN” Kystaubayev Gambit Esports
18. Ricardo „boltz” Prass SK Gaming
19. Olof „olofmeister” Kajbjer FaZe Clan
20. Janusz „Snax” Pogorzelski Virtus.pro
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Krzepki w AGO - polski zespół zatrudnił trenera od przygotowania fizycznego

Wielu mogło go zobaczyć wśród zawodników AGO Gaming podczas wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, ale niewielu zdawało sobie sprawę kim tak naprawdę jest....