Kolejny dzień to kolejne miejsce w przygotowanym przez HLTV zestawieniu najlepszych graczy 2017 roku. Tym razem popularny serwis kolejnego laureata ogłosił kilka godzin wcześniej, a to z powodu rozpoczynającego się dziś ELEAGUE Major Boston 2018. Tak czy inaczej, na miejscu siódmym znalazł się pierwszy zawodnik z Francji – Kenny "kennyS" Schrub.

Drużynowo ten rok był dla snajpera znad Sekwany względnie udany. Francuski super team G2 Esports, w którym znalazł się po zakończeniu pierwszego ubiegłorocznego Majora, nie spełnił do końca pokładanych w nim nadziei, ale i tak zdołał kilkukrotnie sięgnąć po triumf na najbardziej prestiżowych lanach. Co ciekawe, za każdym razem, gdy jego zespół zostawał mistrzem, to właśnie kennyS otrzymywał tytuł najbardziej wartościowego gracza. Tak było jeszcze w barwach Teamu EnVyUs podczas światowych finałów WESG 2016, a potem również już wraz z G2 przy okazji DreamHack ASTRO Open Tours, lanowych finałów 5. sezonu ESL Pro League oraz DreamHack Masters Malmö. Dało się odczuć, że 22-latek wyraźnie odżył i na powrót stał się najbardziej istotnym elementem swojej ekipy.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2017 roku poznamy już 18 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
7. Kenny "kennyS" Schrub G2 Esports
8. Oleksandr "s1mple" Kostyliev Natus Vincere
9. Ladislav "GuardiaN" Kovács FaZe Clan
10. Peter "dupreeh" Rasmussen Astralis
11. Abay "HObbit" Khassenov Gambit Esports
12. Jonathan "EliGE" Jablonowski Team Liquid
13. Andreas "Xyp9x" Højsleth Astralis
14. Kristian "k0nfig" Wienecke North
15. Markus "Kjaerbye" Kjærbye Astralis
16. Tomáš "oskar" Šťastný mousesports
17. Dauren "AdreN" Kystaubayev Gambit Esports
18. Ricardo "boltz" Prass SK Gaming
19. Olof "olofmeister" Kajbjer FaZe Clan
20. Janusz "Snax" Pogorzelski Virtus.pro